Historia

Interesuje Cię historia? Chcesz zebrać najważniejszą wiedzę z różnych epok? W serwisie eszkola.pl znajdziesz notatki omawiające istotne zagadnienia nauczane podczas lekcji historii w szkole.

Historia Polski i świata w szkole

Historia jest jedną z nauk humanistycznych i społecznych. Zajmuje się badaniem działalności człowieka w przeszłości od początków aż do współczesności. Obejmuje szerokie ramy czasowe, które dzielą się na epoki historyczne: prehistorię, starożytność, średniowiecze, nowożytność, XIX w. i historię najnowszą.

W szkole poznajemy najważniejsze wydarzenia i postacie z każdego z tych okresów, które dotyczą zarówno historii Polski, jak i całego świata. Nauka tego przedmiotu polega jednak nie tylko na poznawaniu dokonań wybitnych jednostek, doniosłych zdarzeń i ich dat, ale też szukaniu związków przyczynowo-skutkowych między nimi.

Historia - zdobądź wiedzę z eszkola.pl

Przygotowujesz się do testu lub egzaminu? Chcesz się wykazać na lekcji historii? Materiały udostępnione w serwisie eszkola.pl pomogą Ci uporządkować niezbędną wiedzę. Notatki, które tu znajdziesz, skupiają się na najważniejszych informacjach. Jest tu np. omówienie epok historycznych, na jakie dzieli się historia. Każda z nich została również opisana w sposób bardziej szczegółowy. Tak oto dowiesz się więcej m.in. na temat starożytnych cywilizacji, kulisów rozpoczęcia II wojny światowej czy wydarzeń, jakie obejmuje historia powszechna po 1945 r. To nieoceniona wiedza potrzebna w szkole i codziennym życiu.

Ostatnio komentowane
I cóż miał rację Marek Aureliusz który chciał podbić Germanię uderzeniem przez Mor...
• 2024-07-06 19:45:33
O tym, że zmienne w czasie pole elektryczne jest źródłem pola magnetycznego, napisał ...
• 2024-06-27 07:25:33
ok
• 2024-06-05 13:52:17
nadal nie umiem tego napisać
• 2024-06-04 10:48:42
Mógłby być jeszcze do tego cały utwór napisany.
• 2024-06-03 19:41:43