Chemia

Chemia jest jednym z przedmiotów szkolnych, należących do nauk przyrodniczych. Łączy teorię z doświadczeniami, które pomagają lepiej zrozumieć istotę zjawisk chemicznych. Czeka Cię z tego przedmiotu sprawdzian albo matura? Chemia omówiona w eszkola.pl okaże się niezawodną powtórką.

Co to jest chemia?

Chemia, podobnie jak fizyka, jest uważana za centralną naukę przyrodniczą. A to oznacza, że stanowi bazę dla innych dziedzin wiedzy, takich jak: geografia czy biologia. Zajmuje się badaniem własności substancji i reakcji zachodzących między nimi.

Nauka chemii w szkole obejmuje m.in. przeprowadzanie eksperymentów i formułowanie wniosków na ich podstawie. Uczeń poznaje także budowę atomu, stany skupienia, a także własności pierwiastków i związków chemicznych.

Chemia w eszkola.pl

Jeśli czujesz, że Twoja wiedza z chemii wymaga uporządkowania i uzupełnienia, jesteś w dobrym miejscu. W serwisie eszkola.pl znajdziesz wyjaśnienie istotnych tematów z przedmiotu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wiązaniach chemicznych? Musisz przypomnieć sobie składniki atomu? Interesuje Cię chemia organiczna i nieorganiczna? W omówieniu tych i innych zagadnień znajdziesz m.in. niezbędne definicje, wzory i opisy zjawisk podane w zwięzły, zrozumiały sposób. Zerknij tutaj, jeśli czeka Cię np. sprawdzian z chemii. A jeśli nie wiesz, jak wykonać zadania z chemii, możesz je dodać w zakładce Zadania - nasz ekspert wskaże Ci poprawne rozwiązanie.

Ostatnio komentowane
"Mianem libertarianizmu zwykło się nazywać najbardziej radykalny nurt liberalizmu." No...
• 2024-03-01 10:11:23
kys(keepurselfsafe)
• 2024-02-28 14:36:21
Super i MEGA pomocne!
• 2024-02-28 10:18:34
joł joł jowisz najwiekszy olbrzym gazowy 5 od słonca na pewno nie przeoczysz choć mooj...
• 2024-02-27 14:59:44
Ok
• 2024-02-27 09:29:45