Komunikacja i język

Każdy z nas potrafi porozumiewać się w języku polskim. Na co dzień rzadko zastanawiamy się jednak, jakie funkcje językowe pełnią przekazywane i odbierane przez nas komunikaty. Tym zagadnieniem i wieloma innymi zajmuje się dział języka polskiego: komunikacja językowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat lub uporządkować zdobytą wiedzę - zapoznaj się z materiałami na stronie eszkola.pl.

Komunikacja językowa - co musisz wiedzieć?

Komunikacja językowa to nic innego jak proces porozumiewania się przy użyciu znaków językowych w postaci ustnej lub pisemnej. Dział nauki zajmujący się tym zagadnieniem obejmuje takie elementy jak funkcje językowe (m.in.ekspresywna, impresywna, poznawcza), rodzaje komunikacji, czyli komunikację werbalną i niewerbalną, a także style językowe (urzędowy, potoczny, artystyczny, itd.).

Komunikacja językowa - dowiedz się więcej dzięki eszkola.pl

Komunikacja językowa stanowi nieodłączny element nauki języka polskiego. Czeka Cię test z tego zagadnienia? Potrzebujesz wyjaśnienia niektórych kwestii? W serwisie eszkola.pl znajdziesz przydatne opracowanie najważniejszych tematów. Dowiesz się, czym charakteryzują się funkcje językowe, komunikacja niewerbalna i werbalna oraz style językowe. Poznasz definicje takich zjawisk, jak akt komunikacji językowej. A zdobytą w ten sposób wiedzę nauczysz się wykorzystywać na konkretnych zadaniach i przykładach z życia codziennego. Jeśli komunikacja językowa nie jest dla Ciebie w 100% zrozumiała, skorzystaj z notatek z eszkola.pl i zabłyśnij wiedzą na lekcji polskiego!

  • Najnowsze
  • Losowe
Ostatnio komentowane
"Mianem libertarianizmu zwykło się nazywać najbardziej radykalny nurt liberalizmu." No...
• 2024-03-01 10:11:23
kys(keepurselfsafe)
• 2024-02-28 14:36:21
Super i MEGA pomocne!
• 2024-02-28 10:18:34
joł joł jowisz najwiekszy olbrzym gazowy 5 od słonca na pewno nie przeoczysz choć mooj...
• 2024-02-27 14:59:44
Ok
• 2024-02-27 09:29:45