Fizyka

Fizyka należą do bardziej wymagających, ale też fascynujących przedmiotów szkolnych. Chcesz zrozumieć najważniejsze zjawiska fizyczne? W serwisie eszkola.pl znajdziesz omówienie najważniejszych zagadnień, definicje i wzory - fizyka nie będzie już miała przed Tobą tajemnic!

Co to jest fizyka?

Fizyka to jedna z nauk przyrodniczych, której zadaniem jest opisanie zjawisk fizycznych. Bada przemiany materii i energii, a także zachodzące między nimi relacje.

Można wyróżnić takie działy fizyki jak: drgania i fale, mechanika, termodynamika, elektromagnetyzm czy optyka. Być może słyszałeś już o zasadach dynamiki Newtona i teorii względności? Natknąłeś się o informację o fizyce kwantowej albo jądrowej? Te i wiele innych teorii składa się na wiedzę z fizyki, jaką zdobywamy w szkole, a później wykorzystujemy w dorosłym życiu.

Fizyka - wzory, definicje i nie tylko znajdziesz w eszkola.pl

Fizyka, która jest nauczana w szkole, to fizyka od podstaw. Obejmuje wycinek wiedzy potrzebnej do zrozumienia otaczających nas zjawisk.

W serwisie eszkola.pl znajdziesz opis tematów z najważniejszych działów, z jakich składa się fizyka. Definicje, wzory, biografie znanych fizyków to tylko część dużego opracowania. Szukasz informacji potrzebnych do wykonania zadania domowego? Przygotowujesz się do sprawdzianu? A może jesteś rodzicem i chcesz pomóc dziecku? Tutaj znajdziesz przejrzyste i łatwe do zrozumienia omówienie terminów i zagadnień fizycznych. Sprawdź i przekonaj się, że fizyka nie musi być trudna!

Ostatnio komentowane
Uczycie dzieci głupot powtarzacie te same teorie wykrzywionej zakłamanej historii
• 2024-06-20 16:36:24
ok
• 2024-06-05 13:52:17
nadal nie umiem tego napisać
• 2024-06-04 10:48:42
Mógłby być jeszcze do tego cały utwór napisany.
• 2024-06-03 19:41:43