Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Największe zagrożenia i problemy współczesnego świata - WOS

Problemy i zagrożenia współczesnego świata o charakterze globalnym obserwujemy w wielu dziedzinach, są one wyzwaniem dla władz państwowych poszczególnych krajów, ale również i dla różnego rodzaju organizacji, stowarzyszeń itp. powołanych do zwalczania tego typu zjawisk.

Większość aktualnych problemów globalnych pojawiła się w XX wieku, część z nich była nieznana we wcześniejszym okresie, bowiem powiązana jest z szybkich rozwojem cywilizacyjnym, ekonomicznym oraz technologicznym – przykład może tu stanowić kwestia tzw. problemów środowiskowych.

Problemy nowego typu są jeszcze cięższe do przezwyciężenia, gdyż nie ma możliwości rozwiązania ich przez pojedyncze państwo czy organizację, potrzeba sieci instytucji (które za cel obiorą sobie właśnie skuteczne przeciwdziałanie i rozwiązywanie problemów globalnych, regulacji prawnych i politycznych o zasięgu międzynarodowym, a przy występujących dziś partykularyzmach trudno jest o współpracę stron, które niejednokrotnie mają sprzeczne interesy.

Zagrożenia i problemy o charakterze ogólnoświatowym wydatnie wpływają na poziom życia całych społeczeństwa, stwarzając dla nich dogodne bądź niekorzystne warunki do rozwoju.

Można wyróżnić kilka głównych

Zobacz również

 • Problemy społeczno-ekonomiczne współczesnego świata - WOS

  Problemy społeczne i ekonomiczne stanowią jedno z największych zagrożeń współczesnego świata, bowiem bezpośrednio dotykają zwykłych ludzi i wpływają na poziom ich życia. Ich źródeł należy upatrywać przede wszystkim w utrzymujących się ogromnych dysproporcjach w rozwoju gospodarczym między poszczególnymi rejo...

  Więcej
 • Problemy polityczne współczesnego świata - WOS

  Problemy polityczne nadal nie zostały zażegnane. Zdawać by się mogło, że w dobie tryumfu systemu demokratycznego, kapitalizmu i globalizacji nie będą one odgrywały tak dużej roli, jednakże nadal stanowią jedno z największych zagrożeń światowych.

  Więcej
 • Przestępczość zorganizowana - definicja, cechy, historia

  Pojęcie przestępczości zorganizowanej powstało w Stanach Zjednoczonych – po raz pierwszy zostało one użyte w latach 50. XX wieku i odnosiło się do scentralizowanej organizacji przestępczej, składającej się z osób pochodzenia włoskiego (w nawiązaniu do amerykańskich odpowiedników włoskiej mafii). Oczywiście jedna...

  Więcej
 • Problemy demograficzne współczesnego świata - WOS

  Ludność świata – jej suma, a także rozmieszczenie w różnych częściach planety – jest zjawiskiem bardzo zmiennym, co wpływa na to, że może być ona źródłem wielu problemów w skali region, kraju i całego świata.

  Więcej
 • Zagrożenia ekologiczne współczesnego świata - WOS

  Oddziaływanie człowieka na środowisko może przybierać różne formy. Jeśli jest ono niekontrolowane może prowadzić do tzw. zagrożeń ekologicznych, czyli stanu środowiska, który może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie i życie ludzi (i oczywiście także na życie jako takie – faunę i florę). Krótko mó...

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (2)
Wynik działania 2 + 4 =
ela
2019-05-23 10:04:48
"Odwracając się od problemu zostawiasz za sobą nóż, który potem zawsze trzeba wyciągać z pleców." - Adam Rem
pipipipizda
2017-05-09 19:08:24
zajebiste serio
Ostatnio komentowane
No
Ktoś coś • 2020-04-04 18:36:20
xD
Wojciech Stożek • 2020-04-04 14:05:03
KKKK
MISTRZ • 2020-04-03 14:45:57
d
d • 2020-04-03 13:15:01
n
bn • 2020-04-03 12:55:19