Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Andrzej Pilipiuk, Samolot do dalekiego kraju – streszczenie

Ostatnio komentowane
Przydatne Dzięki temu zrobiłem zadanie z chemii oczywiście
KNDisso • 2020-02-19 18:50:16
dobre pomaranczowe
mariusz psikutas • 2020-02-19 18:15:01
fajne bardzo pomaga w zad. :)
LusiaYt • 2020-02-19 18:13:07
Dzięki za interesujący artykuł! Radzę również zajrzeć na ciekawą stronę - Enguide...
Lena • 2020-02-19 12:38:14
aaaaaa
kanapeczka • 2020-02-19 07:16:48
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Samolot do dalekiego kraju to opowiadanie pochodzące ze zbioru Andrzeja Pilipiuka pt. 2586 kroków. Bohaterem utworu jest pewien młody mężczyzna, pracownik lotniskowego sklepu z pamiątkami. Akcja zostaje umieszczona w czasach współczesnych na lotnisku w Warszawie. Bohater codzienne obserwuje setki podróżnych, kupujących w jego punkcie rozmaite souveniry. Z zaciekawieniem obserwuje grupkę dziwacznie ubranych turystów porozumiewających się w obcym języku. Znajomy staruszek codziennie odwiedzający sklep stwierdza, że są to obywatele pochodzący z kraju nieistniejącego na żadnej mapie (Lissy), a jedynym sposobem by się do niego dostać jest lot samolotem-widmem. Starszy pan utrzymuje, że jest władcą owego tajemniczego kraju, został zdetronizowany i pragnie tam powrócić. Codzienne dopytuje obsługę lotniska o możliwość zakupu biletu na taki rejs. Bohater zainspirowany opowieściami znajomego postanawia odnaleźć tajemniczy samolot, który niegdyś został uznany za zaginiony.

Polecamy również:

 • Katarzyna Grochola – biografia, książki

  Pisarka urodziła się w Krotoszynie 18 lipca 1957 roku. Najpierw kształciła się w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie, a później skupiła się na literaturze. Więcej »

 • Jostein Gaarder – biografia, książki

  Pisarz urodził się 8 sierpnia 1952 roku w Oslo. Jest autorem książek o tematyce filozoficznej oraz należących do literatury pięknej. Tradycje i talent literacki Gaardner odziedziczył z pewnością po matce (Inger Gaardner) – ona również była pisarką, tworzącą literaturę dla dzieci. Więcej »

 • Christiane Vera Felscherinow – biografia, twórczość

  Pisarka urodziła się w Hamburgu 20 maja 1962 roku. Jest znana przede wszystkim z autobiograficznej powieści pt. My, dzieci z dworca ZOO. Oprócz pisarstwa zajmuje się także piosenkarstwem – wydała kilka albumów rockowych i z muzyką elektroniczną. Więcej »

 • Tadeusz Słobodzianek - biografia, twórczość

  Artysta urodził się 26 kwietnia 1955 roku w miejscowości Jenisejsk, położonej na terenie Rosji (miejsce zsyłki Polaków na Syberię). Liceum Ogólnokształcące ukończył w Białymstoku, skąd przeniósł się do Krakowa by studiować teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Więcej »

 • Marek Bieńczyk – biografia, książki

  Pisarz urodził się w Milanówku 6 lipca 1956 roku. Ukończył studia z romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie jest pracownikiem Instytut Badań Literackich PAN. Wykłada także w Studium Literacko-Artystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim. Więcej »

Komentarze (0)
2 + 1 =