Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Dorota Terakowska, Dzień i noc czarownicy – streszczenie

Ostatnio komentowane
wew
wewe • 2019-10-17 19:56:19
No elo
Elo • 2019-10-16 18:14:00
nie fajne
wertyuiop[] • 2019-10-16 16:41:14
Podobno pan Erwin oprócz żony miał wiele związków nieformalnych z innymi kobietami. R...
Marcin • 2019-10-16 12:12:31
Podobno Alessandro Volta był bardzo pobożny. Codziennie uczęszczał na Mszę Świętą...
Marcin • 2019-10-16 12:06:53
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Książka Doroty Terakowskiej składa się z dwóch opowiadań zatytułowanych Jeden dzień czarownicy i Jedna noc czarownicy.

Bohaterką pierwszej historii jest baśniowa wiedźma, którą zaczynają prześladować senne koszmary. Śniła o królewnach, które przemieniła w żaby i książętach zamienionych w gąsiory – zaczęły nią targać wyrzuty sumienia, które spowodowały, że postanowiła zostać dobrą wróżką. Zaczęła ochoczo pomagać innym, a wieść o tym szybko rozeszła się po okolicy. Zgłosiła się do niej m.in. szyszka, która pragnęła być lisem czy młoda kobieta chcąca zamienić się w ptaka. Wróżka spełniała wszystkie życzenia, jednak szybko okazało się, że stały się one przyczyną licznych nieszczęść. Wszyscy prosili o przemiany, które były wbrew ich naturze. Wiedźma odczyniła czary i uratowała całą sytuację. Była jednak przygnębiona ponieważ chciała czynić dobro, ale swoimi zaklęciami narobiła mieszkańcom lasu kłopotów. Leśne echo wyjaśniło jej, że tak naprawdę zawsze robiła dobre uczynki ponieważ nawet jeśli pozornie szkodziły, to na dłuższą metę były to drobne psikusy, z których wyniknęły później dobre sytuacje. Kobieta zrozumiała, że dane jest jej być po prostu wiedźmą i nie powinna na siłę zmieniać

Polecamy również:

 • John Boyne - biografia, twórczość

  John Boyne – irlandzki powieściopisarz urodzony 30 kwietnia 1971 roku w Dublinie. Zaczął tworzyć już w młodości – na początku były to krótkie opowiadania i literatura rozrywkowa. Studiował w Trinity College w Dublinie oraz twórcze pisanie na Uniwersity of East Anglia. Więcej »

 • Ewa Nowak - biografia, książki

  Ewa Nowak - polska pisarka, publicystka, pedagog, terapeutka. Życiorys Urodziła się 21 grudnia 1966 roku w Warszawie. Ukończyła pedagogikę terapeutyczną na Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej. Przez lata pracowała jako nauczycielka oraz pedagog-terapeuta. Publikowała artykuły  Więcej »

 • Rafał Kosik - biografia, książki

  Rafał Kosik - polski pisarz science fiction. Życiorys Studiował na Politechnice Warszawskiej. Nie ukończył studiów - przerwał je, by założyć agencję reklamową. Jego debiut został opublikowany w "Nowej Fantastyce" w 2001 roku - było to opowiadanie "Pokoje przechodnie". Został wielokrotnie nagrodzony... Więcej »

 • Czesław Janczarski - biografia i twórczość

  Czesław Janczarski (1911-1971) - polski poeta, autor utworów dla dzieci. Więcej »

 • Barbara Gawryluk - biografia, książki

  Barbara Gawryluk (ur. 1957 r.) ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w Radiu Kraków, na antenie którego prowadzi poświęconą literaturze dla najmłodszych audycję  „Alfabet”. Jest wielokrotnie nagradzaną autorką książek dla dzieci. Zajmuje się także... Więcej »

Komentarze (0)
2 + 1 =