Wiedźmin, Krew elfów - streszczenie

Rozdział 1

Ciri śni się ucieczka z zamku. W koszmarach pojawia się rycerz w czarnej zbroi ze skrzydłami. Budzi się z krzykiem. Geralt próbuje ją uspokoić. Są w drodze do Kaer Morhen, wiedźmińskiego siedliszcza. Dziewczynka nie może sobie przypomnieć jak wydostała się z rodzinnego miasta podczas inwazji.

W innym miejscu Jaskier gra balladę o wiedźminie i czarodziejce. Widzowie rozpoznają, że chodzi o Geralta, Yennefer i Ciri i proszą go, by opowiedział jak potoczyły się ich losy. Przedstawiciele różnych ras i profesji dyskutują czy opowieść jest zmyśleniem poety czy prawdą. Podane jest wiele hipotez na temat ich prawdziwych losów.

Po koncercie Jaskra nachodzi nieznajomy imieniem Riens, który chce poznać miejsce przebywania Ciri. Bard unika odpowiedzi. Kiedy zaczyna się robić niebezpiecznie próbuje uciec, ale mężczyzna uniemożliwia mu to zaklęciem. Jaskier budzi się skrępowany sznurami. Jest torturowany i mówi wszystko co wie - na szczęście jest tego nie wiele. Zanim zdąży powiedzieć gdzie przebywa wiedźmin ratuje go Yennefer. Czarodziejka zmusza go, aby przestał śpiewać o księżniczce z Cintry. Tajemniczy człowiek był Nilfgaardczykiem. Jaskier chce jechać ostrzec Geralta, ale Yen mu

Polecamy również:

  • Ostatnie życzenie - Andrzej Sapkowski

    Książka jest zbiorem 6 opowiadań o przygodach Geralta - wiedźmina, zabójcy potworów. Ułożone w odwrotnej chronologii opowiadania przeplatane są krótkimi wtrąceniami, “Głosami rozsądku”, które mówią o rekonwalescencji wiedźmina w świątyni Melitele u znajomej kapłanki... Więcej »

  • Andrzej Sapkowski, Miecz przeznaczenia

    Drugi tom opowiadań o Geralcie z Rivii, bezpośrednio poprzedzający sagę o wiedźminie wydany w 1992 roku. Zawiera 6 opowiadań Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 4 =
Ostatnio komentowane
żoną Jaroslawa Iwaszkiewicza była pisarka i tłumaczka Anna Iwaszkiewiczowa z domu Lilp...
Iwona • 2021-07-19 18:40:47
"Oda do radości" to utwór Beethovena. Schiller napisał "Do Radości".
Germanista • 2021-07-10 02:59:47
Zgromadzenie Narodowe (Konwent) nie było "rządem rewolucyjnym", a parlamentem.
Andrzej • 2021-07-06 08:15:34
Czy naprawdę nie dało się tego bardziej spłycić? Gdzie jest drugi syn? Ten który p...
Andrzej Koraben • 2021-06-30 11:34:39
Ciekawe jak daleko czasowo sięgają Politycy. 2050 ? Czyli doprzodu do tyłu 2023. Grolsz...
Nick Radek • 2021-06-27 07:22:58