Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Pamiętnik narkomanki - streszczenie

Ostatnio komentowane
Niesamowite hostingserwery.com
Linux • 2019-06-16 16:47:25
przydalo sie
jjoojo • 2019-06-13 14:46:18
Nie tyle rozwód co uznanie małżeństwa za nieważne dr Arletta Bolesta adwokat kości...
Arletta Bolesta • 2019-06-12 13:59:29
Abstrakcjonizm operuje abstrakcją! Zrezygnował, jak sam autor pisze, z wszelkiej figurat...
Anna • 2019-06-11 17:31:16
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

21 marca 1973

Czternastoletnia Basia po raz pierwszy idzie na wagary. W kawiarni poznaje dwóch chłopców, którzy zabierają ją do mieszkania, gdzie Filip, jeden z nich, daje jej pierwszy zastrzyk “majki” - morfiny. Następnego dnia idzie tam znowu.

Rodzice dziewczyny dowiadują się o wagarach. Sprawia coraz więcej problemów - do tego stopnia, że od przyszłego roku musi zmienić szkole. Czasem Filip robi jej zastrzyki z morfiny, kiedy jej nie mają biorą inne narkotyki. 7 klasę kończy z prawie samymi 5 i obniżonym zachowaniem. Nie jest jej żal zmiany szkoły, bo w tej nie miała nikogo bliskiego.

Na wakacje ma jechać “w Polskę” szukać maku do produkcji narkotyku, ale rezygnuje. Znajduje zastępstwo za majkę i sama robi sobie zastrzyki. Próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dołącza do hipisów, którzy przyjechali na zlot do Częstochowy. Czuję się jedną z nich.

Po rozpoczęciu roku zatruwa się alkoholem i trafia do szpitala na ponad tydzień. Po powrocie dzieli czas między dom, szkole i wagary na rozprawach sądowych.

1974

Uczy się dobrze, by uspokoić rodziców. Policjanci uświadamiają jej rodziców, że bierze narkotyki i kierują sprawę do kuratora. Kończy szkołę podstawową z dobrym wynikiem.

Polecamy również:

Komentarze (0)
4 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');