Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Olga Tokarczuk, Profesor Andrews w Warszawie – streszczenie i plan wydarzeń

Streszczenie

Na początku opowiadania zostaje przedstawiony tytułowy bohater – profesor Andrews – dowiadujemy się, że jest on przedstawicielem jednej z angielskich szkół psychoanalitycznych. Była to szkoła, która wywodziła się z tradycyjnego podejścia psychologicznego, jednak w dużej mierze jej rozwiązania były nowatorskie i prekursorskie. Profesor właśnie wybierał się do Polski. Z myślą o tym, że Polska to „kraj inteligentnych ludzi” i, że jego nauki z pewnością padną na podatny grunt, naukowiec wsiadał do samolotu na lotnisku Heathrow. Miał spędzić tam tydzień. Domyślał się, że Polacy świetnie czytają po angielsku więc zostawi im odpowiednie lektury.

Podczas loty Andrews myślał o tym, co przyśniło mu się poprzedniej nocy – wierzył bowiem, że sny spełniają ogromna rolę w procesie psychoanalizy. Śniła mu się wrona, z którą się bawił jak z małym szczeniakiem. W jego systemie znaczeń onirycznych ptak symbolizował przemianę, nadejście czegoś nowego, świeżego.

Widok lotniska warszawskiego zaskoczył profesora – było raczej ciasne i zimne, cieszył się bowiem, że zabrał ze sobą cieplejszą czapkę. Na miejscu czekała na niego Beatrycze – podczas jazdy samochodem przedstawiała mu plan zajęć

Zobacz również

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 4 =
Ostatnio komentowane
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28
Rzym podbity przez barbarzyńców powoli całkowicie zamierał. Styl romański jest uprosz...
Badacz wlotów i upadków cywilizacji • 2020-06-11 21:16:11