Jak Wojtek został strażakiem - bohaterowie

Wojtek to chłopiec, który marzy o byciu strażakiem i o własnym lśniącym hełmie. Chętnie uczestniczy w sobotnich zabawach w remizie, gdzie z zafascynowaniem przygląda się strażackiej orkiestrze. Komendant odrzuca jego kandydaturę ze względu na młody wiek. Sytuacja zmienia się w dniu, gdy w jednym z domostw we wsi wybucha pożar. Wojtek wykazuje się ogromną odwagą, ratując maleńkiego syna sąsiadów. W nagrodę za ten akt odwagi oraz za zaalarmowanie strażaków otrzymuje swój hełm oraz zostaje przyjęty do strażackiej drużyny. Od tej pory towarzyszy strażakom w akcjach gaśniczych.

 

Bonifacy – kowal i komendant ochotniczej straży pożarnej we wsi Kozie Różki. To człowiek o groźnym wyglądzie, ale złotym sercu. Początkowo, ze względu na wiek Wojtka, nie wyraża zgody na jego przyjęcie do straży pożarnej. Zmienia zdanie po pożarze, z którego chłopiec ratuje dziecko.

 

Strażacy ochotnicy ze wsi Kozie Różki są dumą mieszkańców całej gminy. To „zgrabni, silni, młodzi, opaleni chłopcy”. W akcjach gaśniczych wykazują się ogromną odwagą, bez trwogi niosą pomoc potrzebującym. Na miejscu zdarzenia zawsze są pierwsi. Dbają o swój sprzęt, który zawsze jest sprawny i działa jak należy. Potrafią także doskonale się bawić. W soboty w remizie organizują zabawę taneczną. Do tańca przygrywa strażacka orkiestra.

 

Henio – maleńki syn sąsiadów tytułowego bohatera. W czasie żniw rodzice pozostawiają go w domu bez opieki. Z pożaru ratuje go Wojtek.

Polecamy również:

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 3 =
  • Najnowsze
  • Losowe
Ostatnio komentowane
I cóż miał rację Marek Aureliusz który chciał podbić Germanię uderzeniem przez Mor...
• 2024-07-06 19:45:33
O tym, że zmienne w czasie pole elektryczne jest źródłem pola magnetycznego, napisał ...
• 2024-06-27 07:25:33
ok
• 2024-06-05 13:52:17
nadal nie umiem tego napisać
• 2024-06-04 10:48:42
Mógłby być jeszcze do tego cały utwór napisany.
• 2024-06-03 19:41:43