Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Jak Wojtek został strażakiem - streszczenie

Ostatnio komentowane
Przydatne, zapożyczyłem kilka zdań do własnej pracy.
Rafał • 2019-11-21 16:11:48
nie fajny
lolkamolkakwiat • 2019-11-21 16:09:24
Martina Lutra Kinga - może ktoś łaskawie poprawi pisownię!
PL • 2019-11-21 14:38:35
ccccccccccccccccccccccccccccccccc
ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc • 2019-11-21 13:33:04
Xdddddd
rox • 2019-11-20 20:10:39
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

We wsi Kozie Różki działa sławna ze swej odwagi drużyna pożarnicza. Jej członkiem pragnie zostać kilkuletni Wojtek. Marzy o własnym hełmie. W czasie sobotniej zabawy w remizie podziwia orkiestrę strażacką. Za radą rozbawionych strażaków udaje się do komendanta Bonifacego, którego prosi o przyjęcie do drużyny. Ten jednak odmawia, ponieważ chłopiec jest stanowczo za młody. „Będziesz w straży – tłumaczy mu – gdy się z Wojtka przemienisz w Wojciecha”. Malec jest zawiedziony. Smutny wraca do domu, nic go nie cieszy, nie ma ochoty na zabawę. Przed snem snuje marzenia o wozie strażackim i miejscu w orkiestrze. Usypia dopiero nad ranem.

Nazajutrz rozpoczynają się żniwa. Dorośli i młodzież ruszają do pracy, dzieci zostają w domu. Przed południem pogoda zmienia się, idzie burza. Nagle Wojtek słyszy potworny huk. Szybko orientuje się, że w domu sąsiadów wybucha pożar. To efekt uderzenia pioruna. Słysząc płacz dziecka, rusza mu na ratunek. Z płomieni wynosi maleńkiego Henia. Następnie biegnie do remizy i za pomocą dzwonu alarmuje pracujących w polu strażaków ochotników o zagrożeniu. Ci szybko przerywają pracę i ruszają gasić ogień. Po akcji ludzie informują komendanta o zachowaniu Wojtka. Bonifacy gratuluje chłopcu i wręcza mu hełm, przyjmując tym samym do drużyny. Wojtek jest prawdziwie szczęśliwy. Do swojej pierwszej akcji strażackiej jedzie wozem strażackim, siedząc tuż obok komendanta Bonifacego.

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 2 =