Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Jak Wojtek został strażakiem - streszczenie

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

We wsi Kozie Różki działa sławna ze swej odwagi drużyna pożarnicza. Jej członkiem pragnie zostać kilkuletni Wojtek. Marzy o własnym hełmie. W czasie sobotniej zabawy w remizie podziwia orkiestrę strażacką. Za radą rozbawionych strażaków udaje się do komendanta Bonifacego, którego prosi o przyjęcie do drużyny. Ten jednak odmawia, ponieważ chłopiec jest stanowczo za młody. „Będziesz w straży – tłumaczy mu – gdy się z Wojtka przemienisz w Wojciecha”. Malec jest zawiedziony. Smutny wraca do domu, nic go nie cieszy, nie ma ochoty na zabawę. Przed snem snuje marzenia o wozie strażackim i miejscu w orkiestrze. Usypia dopiero nad ranem.

Nazajutrz rozpoczynają się żniwa. Dorośli i młodzież ruszają do pracy, dzieci zostają w domu. Przed południem pogoda zmienia się, idzie burza. Nagle Wojtek słyszy potworny huk. Szybko orientuje się, że w domu sąsiadów wybucha pożar. To efekt uderzenia pioruna. Słysząc płacz dziecka, rusza mu na ratunek. Z płomieni wynosi maleńkiego Henia. Następnie biegnie do remizy i za pomocą dzwonu alarmuje pracujących w polu strażaków ochotników o zagrożeniu. Ci szybko przerywają pracę i ruszają gasić ogień. Po akcji ludzie informują komendanta o zachowaniu Wojtka. Bonifacy gratuluje chłopcu i wręcza mu hełm, przyjmując tym samym do drużyny. Wojtek jest prawdziwie szczęśliwy. Do swojej pierwszej akcji strażackiej jedzie wozem strażackim, siedząc tuż obok komendanta Bonifacego.

Polecamy również:

Komentarze (0)
1 + 1 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');