Tomasz Trojanowski, Stroiciel - streszczenie

Bohaterem powieści Tomasza Trojanowskiego jest nastoletni chłopiec o imieniu Cyprian, który nieco różni się od swoich rówieśników. Nie ubiera się modnie, nie uczestniczy w klasowych przyjęciach – bohater woli raczej dobrą lekturę i muzykę. Cyprian założył nawet zespół muzyczny, z którym spotyka się w wybranym czasie w tygodniu. Nachodzą go także różne refleksje na temat jego snów, które od pewnego czasu bardzo go niepokoją. Chłopiec odwiedza w nich bowiem różnorodne miejsca, ale po pewnym czasie nie wie już czy dzieje się to na jawie, czy rzeczywiście w świecie sennym.

Podczas jednej z takich wypraw bohater trafia do sklepu muzycznego razem ze swoją koleżanką Dominiką. Testuje tam wyjątkową gitarę i uświadamia sobie, że wykorzystał skalę Oktawonu (był to instrument przypominający dzwonki wietrzne, złożony z różnej długości rur i rurek, który według legendy miał odpowiadać za porządek świata) – instrumentu doskonałego, który tak naprawdę nie istnieje. Od tej wizyty w sklepie zaczynają się dziać dziwne sytuacje. Dochodzenie jakie Cyprian prowadzi w tej sprawie prowadzi go do zaskakującej, również dla niego samego, prawdy. Bohater okazuje się być tytułowym stroicielem, który ma za zadanie sprawić, by z Oktawonu wydobyły się dźwięki. Jeśli jego misja się nie powiedzie, świat zostanie pogrążony w chaosie i stanie się zły. W rękach Cypriana będą zatem leżały losy świata – ale czy naprawdę?

Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 5 =
Ostatnio komentowane
???
??? • 2020-09-23 19:46:43
nie wiem
linia brzegowa(półwyspy, wyspy, morza i oceany) • 2020-09-23 16:23:59
ez
tak o • 2020-09-23 15:28:13
adł w końcu stoła, Podparł się w boki jak basza: »Hulaj dusza! hulaj!« woła, Ś...
 Jedzą, piją, lulki palą, Tańce, hulanka, swawola; Ledwie karczmy nie rozwalą, Cha, cha! chi, chi! hejża! hola!  Twardowski si • 2020-09-23 09:50:19
dzięki wielkie!
xayoo • 2020-09-21 12:24:47