Małgorzata Piekarska – biografia, książki

Biografia

Pisarka urodziła się 24 lipca 1967 roku w Warszawie. Jest również dziennikarką prasową i telewizyjną. Debiutowała w 1986 roku kiedy w czasopiśmie „Okolice” opublikowała swoje opowiadania. W Telewizji Polskiej natomiast emitowane były jej reportaże. Jako reporterka pracowała w „Warszawskim Kurierze Telewizyjnym” oraz „Telewizyjnym Kurierem Mazowieckim”. Odeszła z telewizji nie zgadzając się w polityką programową prezesa Jacka Kurskiego.

W latach 1994-2006 współpracowała z pismem młodzieżowym „Cogito”, w tym czasie tworzyła liczne felietony, które ukazały się w wydaniu książkowym. Pisała także dla „Victora gimnazjalisty” na temat muzyki rozrywkowej. Jest współautorką jednej z najpopularniejszych i najstarszych audycji radiowych – Matysiakowie. Pisze jej scenariusze. Małgorzata Piekarska jest członkiem polskiej sekcji IBBY, a także Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Prywatnie jest córką dziennikarza Macieja Piekarskiego oraz żoną Zachariasza Muszyńskiego.

Książki

Małgorzata Piekarska jest autorką licznych książek adresowanych do dzieci i młodzieży – ich akcja rozgrywa się przeważnie na warszawskiej Saskiej Kępie. Prócz powieści opublikowała także dokument pt. Dziewiętnastoletni marynarz. Do najpopularniejszych książek Piekarskiej należą:

Wzrockowisko 2002

Klasa pani Czajki 2004

Tropiciele 2006

LO-teria 2010

Kurs dziennikarstwa dla samouków 2014

Czucie i Wiara, czyli warszawskie duchy 2015

Syn dwóch matek 2016 (wspólnie z ojcem Maciejem Piekarskim)

Licencja na dorosłość 2019