Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Małgorzata Piekarska, Klasa pani Czajki – streszczenie

Ławka

Akcja powieści rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Małgosia właśnie rozpoczyna naukę w gimnazjum. Umówiła się z koleżanką Kamilą, że będą razem siedzieć w ławce. Jedynym wolnym miejscem w klasie była jednak ławka pierwsza, więc Małgosia ją zajęła, a że nosiła okulary, została nazwana "kujonką". W obronie dziewczynki stanął Maciek. A po drugiej stronie stała złośliwa Kasia i pozostali chłopcy. Wychowawczynią klasy była pani Basia Czajka, która zadała im do napisania wypracowanie pt. „Moje wakacje”. Po szkole Małgosia wracała razem z Maćkiem, który przekonywał ją by nie przejmowała się Kaśką. Gosia zazdrościła jej bowiem powodzenia u płci przeciwnej. Na lekcji wychowawczej zorganizowano wybory na przewodniczącego i skarbnika klasy. Przewodniczącą została Kinga, a na skarbnika nie było chętnych. Losowo został nim wybrany Michał.

Tygodniowe spóźnienie

W tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego w klasie pojawiła się koleżanka Gosi – Kamila. Była na wakacjach za granicą i dopiero teraz wróciła. Kaśka dokuczała również jej, tym razem z powodu włosów. Dziewczynkę pocieszał Michał.

Wypracowanie o lecie

Pani Czajka oceniła wypracowania uczniów – bardzo jej się podobały. Zależało jej

Zobacz również

 • Siergiej Michałkow – biografia, książki

  Michałkow urodził się w Moskwie 13 marca 1913 roku. Był rosyjskim poetą i bajkopisarzem o pochodzeniu ziemiańskim. Twórca napisał wiele książek dla dzieci i młodzieży, ale jest również autorem słów do hymnu Rosji oraz Związku Radzieckiego.

  Więcej
 • Halina Rudnicka – biografia, książki

  Halina Rudnicka, a właściwie Halina Hausman to polska pisarka i publicystka o pochodzeniu żydowskim. Była również autorką wieli podręczników dla dzieci i młodzieży. Urodziła się w Mławie 12 października 1909 roku.

  Więcej
 • Małgorzata Strzałkowska – biografia, książki

  Autorka urodziła się 18 stycznia 1955 roku w Warszawie. To polska pisarka i ilustratorka książek dla dzieci. W Warszawie ukończyła edukację podstawową, a następnie rozpoczęła studia bibliotekoznawcze w Łodzi.

  Więcej
 • Maciej Wojtyszko – biografia, książki

  Maciej Wojtyszko urodził się 16 kwietnia 1946 roku w Warszawie. Jest reżyserem filmowym i teatralnym, autorem licznych sztuk i komiksów. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

  Więcej
 • Gösta Knutsson – biografia, książki

  Gosta Knutsson był radiowcem i pisarzem szwedzkiego pochodzenia. Urodził się  Sztokholmie 12 października 1908 roku. Jego ojciec był kupcem, jednak Gosta od małego interesował się literaturą.

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 4 =
Ostatnio komentowane
P
Mati • 2020-04-09 12:02:59
P
Mati • 2020-04-09 11:50:10
Istnieje więcej funkcji tkanek stałych? Jeśli tak to prosiłabym o podanie. :D
Naomi • 2020-04-09 08:00:03
Wartościowy i pouczający o fizyce i pokazuje siłe dośrodkową bardzo dobrze i przejrzy...
D.N.A • 2020-04-08 19:39:31
Bardzo mi pomogło,
Elo • 2020-04-08 14:38:50