Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Małgorzata Piekarska, Klasa pani Czajki – streszczenie

Ostatnio komentowane
czemu mi znowu jg gre intuje
nigga • 2019-10-20 18:45:52
mało
Wiktoria • 2019-10-20 14:55:43
.
. • 2019-10-20 14:52:40
łatwe bardzo
adolf • 2019-10-20 16:37:00
xDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDDD • 2019-10-19 07:58:53
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Ławka

Akcja powieści rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Małgosia właśnie rozpoczyna naukę w gimnazjum. Umówiła się z koleżanką Kamilą, że będą razem siedzieć w ławce. Jedynym wolnym miejscem w klasie była ławka pierwsza, więc Małgosia ją zajęła, a że nosiła okulary, została nazwana kujonką. W obronie dziewczynki stanął Maciek. A po drugiej stronie stała złośliwa Kasia i pozostali chłopcy. Wychowawczynią klasy była pani Basia Czajka, która zadała im do napisania wypracowanie pt. „Moje wakacje”. Po szkole Małgosia wracała razem z Maćkiem, który przekonywał ją by nie przejmowała się Kaśką. Gosia zazdrościła jej bowiem powodzenia u płci przeciwnej. Na lekcji wychowawczej zorganizowano wybory na przewodniczącego i skarbnika klasy. Przewodniczącą została Kinga, a na skarbnika nie było chętnych. Losowo został wybrany nim Michał.

 

Tygodniowe spóźnienie

W tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego w klasie pojawiła się koleżanka Gosi – Kamila. Była na wakacjach za granicą i dopiero teraz wróciła. Kaśka dokuczała również jej, tym razem z powodu włosów. Dziewczynkę pocieszał Michał.

 

Wypracowanie o lecie

Pani Czajka oceniła wypracowania uczniów – bardzo jej się podobały. Zależało jej

Polecamy również:

 • Artur Oppman – biografia, książki

  Artur Oppman urodził się 14 sierpnia 1867 roku w Warszawie. Jest przedstawicielem poezji młodopolskiej, publicystą,  a także redaktorem. Pisarz pochodził z mieszczańskiej rodziny niemieckiej, która do Polski przybyła w 1807 roku. Więcej »

 • Siergiej Michałkow – biografia, książki

  Michałkow urodził się w Moskwie 13 marca 1913 roku. Był rosyjskim poetą i bajkopisarzem o pochodzeniu ziemiańskim. Twórca napisał wiele książek dla dzieci i młodzieży, ale jest również autorem słów do hymnu Rosji oraz Związku Radzieckiego. Więcej »

 • Jerzy Szaniawski – biografia, książki

  Jerzy Szaniawski urodził się 10 lutego 1886 roku w Zegrzynku. Był autorem dramatów, powieści, członkiem Polskiej Akademii Literatury. Więcej »

 • Maciej Kuczyński – biografia, książki

  Maciej Kuczyński urodził się 15 kwietnia 1929 roku w Warszawie. Był pisarzem oraz architektem i speleologiem. W okresie wojny uczestniczył w powstaniu warszawskim. Był jednym ze współzałożycieli Klubu Wysokogórskiego i krakowskiego Klubu Grotołazów. Więcej »

 • Ida Fink – biografia, książki

  Pisarka urodziła się 1 listopada 1921 roku w Zbarażu, leżącym wówczas na terenie II Rzeczypospolitej. Ida Fink była pochodzenia żydowskiego, od 1957 roku mieszkała na stałe w Izraelu. Ojciec Idy Ludwik Landau był lekarzem, a matka, Franciszka Stein, pracowała jako nauczycielka. Więcej »

Komentarze (0)
1 + 4 =