Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Krystyna Siesicka – biografia, książki

Biografia

Urodziła się 22 listopada 1928 roku w Dęblinie i jest autorką wielu książek skierowanych do młodzieży.

 

 

 

W czasie II wojny światowej pisarka aktywnie działała w szeregach Związku Harcerstwa Polskiego, a także była uczestniczką powstania warszawskiego. W 1945 roku rozpoczęła naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Warszawie, w którym rok później zdała egzamin dojrzałości. Byłą studentką dziennikarstwa na Akademii Nauk Politycznych w Warszawie.

W latach 1949-1950 pracowała jako redaktor miesięcznika „Horyzonty Techniki”, a w kolejnych latach 50. była pracownikiem Biura Współpracy Kulturalnej z Zagranicą. Pierwszy tekst opublikowała na łamach czasopisma kobiecego „Kobieta i życie”.

Autorka została za swoją twórczość wielokrotnie odznaczona m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Harcerską Nagrodą Literacką czy Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zmarła 3 lipca 2015 roku w Warszawie.

 

Książki

Krystyna Siesicka jest autorką licznych książek dla dzieci i młodzieży, ale także scenariuszy fabularnych np. Jezioro osobliwości czy Żuraw i czapla.

Wybrane pozycje autorstwa Krystyny Siesickiej:

 • 1966 Zapałka na zakręcie
 • 1966 Przez dziurkę

Zobacz również

Losowe zadania

 • Miareczkowanie wodorotlenku wapnia

  Miareczkowanie jest ilościową metodą analityczną polegającą na kontrolowanym dodawaniu roztworu mianowanego (titranta) do roztworu o nieznanym stężeniu badanej substancji. Titrant reaguje stechiometrycznie z badaną substancją i na tej podstawie wyznacza się ilość zawartej substancji w roztworze. Analizę miareczkową prowadzi się do o...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapoznaj się ze schematem doświadczenia i odpowiedz na pytania

  W laboratorium przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym schematem.  Po zapoznaniu się z przebiegiem doświadczenia, odpowiedz na poniższe pytania: Podaj barwę roztworu w probówce I przed oraz po reakcji. Jaki kolor będzie miał papierek wskaźnikowy po zanurzeniu w roztworze w probówce II po zakończonej rea...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Charakterystyka Forum Cezara

  Scharakteryzuj Forum Cezara, uwzględniając okoliczności powstania oraz znajdujące się na nim obiekty.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Suburbanizacja oraz jej konsekwencje

  Wyjaśnij czym jest zjawisko suburbanizacji i wskaż, jakie może powodować negatywne konsekwencje dla obszaru, w którym ten proces zachodzi.  

  0 Odpowiedz Więcej
 • Obliczanie albedo

  Oblicz albedo powierzchni terenu, jeżeli ilość padającego promieniowania słonecznego wynosi 50 cal/cm2 ∙min, a odbija się z tego 30 cal/cm2∙min. Wynik podaj w procentach.

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 3 =
Ostatnio komentowane
kiepskie to. postarajcie sie bardziej. nie piszcie w numerach czyli np. 1.bleblelble tylk...
co cie to • 2020-03-31 18:48:14
Co toDYREKTORIATT
Sksiwj • 2020-03-31 16:51:05
HA HA!
NIEZNAJOMY • 2020-03-31 15:24:49
ok
ol8 • 2020-03-31 13:27:38
Nie
Nie • 2020-03-31 12:07:38