Krystyna Siesicka, Beethoven i dżinsy – streszczenie

Bohaterami powieści Krystyny Siesickiej jest rodzeństwo – Alek i Miśka. Dziewczyna jest uczennicą liceum, w którym często miewa problemy z kolegami i nauczycielami. Poznajemy ją w momencie, gdy niecierpliwie oczekuje na przesyłkę od swojej sympatii – Piotra. Niestety dzieci oddalają się emocjonalnie od matki, która jest zmartwiona tym faktem. Niewiele wie o ich aktualnych znajomych i nastoletnich kłopotach. Wie jedynie, że syn obraca się w nowym towarzystwie, a córka spotyka z nowym chłopakiem.

Asia, matka dzieci odwiedza cmentarz powązkowski i grób swojego brata, który zginął podczas niemieckiej okupacji. Nawiązuje na ten temat rozmowę z dziećmi, które są żywo zainteresowane tą historią i chcą poznać więcej szczegółów.

W tym samym czasie rozwija się sytuacja między Misią a Piotrem. Okazuje się, że chłopak ma ambicje literackie, jednak jego aplikacja do wydawnictwa zostaje odrzucona. Nie wszyscy wierzą w związek tych dwojga – Misia planuje wyjechać do Piotra i wyjść za niego za mąż. Jej zamierzenia wywołują konflikt z matką, która się im sprzeciwia. Zaplanowała bowiem inną przyszłość dla córki. Piotr przyjeżdża do Warszawy (wcześniej powiedziane zostaje, że ciężko choruje) by odbyć ważną operację.

W międzyczasie rozgrywają się losy brata Misi – Alka. On również przeżywa perypetie miłosne, ostatecznie ważne miejsce w jego życiu zajmuje Paula. W wyniku nieodpowiedniego towarzystwa chłopak wpada w tarapaty i zostaje niesłusznie oskarżony o przestępstwo.

Wszyscy czekają na wynik operacji Piotra – czas ten dodatkowo zbliża do siebie Misię i jej mamę.

Polecamy również:

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 1 =
Ostatnio komentowane
Ciekawe
• 2022-12-08 15:17:01
Śkad wziął się taki wynik?
• 2022-12-05 21:24:47
Ok
• 2022-12-05 13:53:43
ok
• 2022-12-02 16:29:38
dzięki
• 2022-11-28 16:21:19