Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Małgorzata Strzałkowska – biografia, książki

Ostatnio komentowane
wew
wewe • 2019-10-17 19:56:19
No elo
Elo • 2019-10-16 18:14:00
nie fajne
wertyuiop[] • 2019-10-16 16:41:14
Podobno pan Erwin oprócz żony miał wiele związków nieformalnych z innymi kobietami. R...
Marcin • 2019-10-16 12:12:31
Podobno Alessandro Volta był bardzo pobożny. Codziennie uczęszczał na Mszę Świętą...
Marcin • 2019-10-16 12:06:53
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Biografia

Autorka urodziła się 18 stycznia 1955 roku w Warszawie. To polska pisarka i ilustratorka książek dla dzieci. W Warszawie ukończyła edukację podstawową, a następnie rozpoczęła studia bibliotekoznawcze w Łodzi. Po studiach podjęła pracę w Bibliotece Publicznej miasta Łódź. Pierwsze wiersze Strzałkowska pisała dla swojego syna Michała. Jej pierwsze małżeństwo zakończyło się niestety rozwodem ponieważ jej mąż chorował na alkoholizm. Było to dla niej trudne doświadczenie, więc przez długi czas sama pisarka brała udział w terapii specjalistycznej. Swojemu terapeucie zadedykowała jeden z utworów pt. Hokus-pokus. Przez cale życie Małgorzata Strzałkowska współpracuje z pismami dla dzieci m.in. „Świerszczyk”, „Skarb Malucha” czy „Ciuchcia”. Jest również scenarzystką takich programów telewizyjnych jak „Jedyneczka” czy „Budzik”.

Pisarka została odznaczona licznymi nagrodami m.in:

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego 2003

Nagroda główna w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka Świat przyjazny dziecku 2005

Nagroda Biblioteki Raczyńskich Książka lata 2006

Książka Miesiąca Magazynu Literackiego KSIĄŻKI 2012

Nagroda Prezydenta Wrocławia DOBRE STRONY Wrocław 2013

wyróżnienie za ilustracje

Polecamy również:

 • John Boyne - biografia, twórczość

  John Boyne – irlandzki powieściopisarz urodzony 30 kwietnia 1971 roku w Dublinie. Zaczął tworzyć już w młodości – na początku były to krótkie opowiadania i literatura rozrywkowa. Studiował w Trinity College w Dublinie oraz twórcze pisanie na Uniwersity of East Anglia. Więcej »

 • Ewa Nowak - biografia, książki

  Ewa Nowak - polska pisarka, publicystka, pedagog, terapeutka. Życiorys Urodziła się 21 grudnia 1966 roku w Warszawie. Ukończyła pedagogikę terapeutyczną na Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej. Przez lata pracowała jako nauczycielka oraz pedagog-terapeuta. Publikowała artykuły  Więcej »

 • Rafał Kosik - biografia, książki

  Rafał Kosik - polski pisarz science fiction. Życiorys Studiował na Politechnice Warszawskiej. Nie ukończył studiów - przerwał je, by założyć agencję reklamową. Jego debiut został opublikowany w "Nowej Fantastyce" w 2001 roku - było to opowiadanie "Pokoje przechodnie". Został wielokrotnie nagrodzony... Więcej »

 • Czesław Janczarski - biografia i twórczość

  Czesław Janczarski (1911-1971) - polski poeta, autor utworów dla dzieci. Więcej »

 • Barbara Gawryluk - biografia, książki

  Barbara Gawryluk (ur. 1957 r.) ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w Radiu Kraków, na antenie którego prowadzi poświęconą literaturze dla najmłodszych audycję  „Alfabet”. Jest wielokrotnie nagradzaną autorką książek dla dzieci. Zajmuje się także... Więcej »

Komentarze (0)
4 + 1 =