Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Małgorzata Strzałkowska, Rady nie od parady – streszczenie

Książka Małgorzaty Strzałkowskiej stanowi zbiór wierszyków ze specjalnymi morałami.

Może potem

Mała Basia bardzo nie lubiła spełniać czyichś próśb. Zawsze odkładała ich wypełnienie na potem. Któregoś dnia to dziewczynka potrzebowała pomocy w szkole. Zwróciła się do swoich koleżanek, jednak ciągle odpowiadały jej „może potem…”. Wierszyk uczy, że jeśli sami chcemy czegoś potrzebujemy, sami musimy coś podarować.

W zoo

W zoo zawsze zdarzają się ciekawe rzeczy i dzieci lubią je odwiedzać by popatrzeć na zwierzęta, Michał jednak za bardzo zbliżył się do klatki z gorylem bo chciał uścisnąć jego łapę. Małpa ukradła mu wtedy szalik i uciekła.

Dekoracja

Uczniowie dekorowali swoją szkolną salę i do powieszenia na ścianie pozostał ostatni obrazek. Krysia, która zgłosiła się na ochotnika nie dała rady wykonać zadania, nie udało się także Basi. Wtedy spróbowała nauczycielka – spadła jednak z krzesła niszcząc przy okazji część, gotowej już dekoracji. Wierszyk przypomina, że nikt nie jest doskonały.

Ala i Ola

Dziewczynki były siostrami, które bardzo się od siebie różniły. Ala miała bałagan w książkach, ale porządek na parapecie, a u Oli odwrotnie. Ala bowiem nie znała się na sprzątaniu, a jej

Zobacz również

 • Halina Rudnicka – biografia, książki

  Halina Rudnicka, a właściwie Halina Hausman to polska pisarka i publicystka o pochodzeniu żydowskim. Była również autorką wieli podręczników dla dzieci i młodzieży. Urodziła się w Mławie 12 października 1909 roku.

  Więcej
 • Maciej Wojtyszko – biografia, książki

  Maciej Wojtyszko urodził się 16 kwietnia 1946 roku w Warszawie. Jest reżyserem filmowym i teatralnym, autorem licznych sztuk i komiksów. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

  Więcej
 • Gösta Knutsson – biografia, książki

  Gosta Knutsson był radiowcem i pisarzem szwedzkiego pochodzenia. Urodził się  Sztokholmie 12 października 1908 roku. Jego ojciec był kupcem, jednak Gosta od małego interesował się literaturą.

  Więcej
 • Małgorzata Piekarska – biografia, książki

  Pisarka urodziła się 24 lipca 1967 roku w Warszawie. Jest również dziennikarką prasową i telewizyjną. Debiutowała w 1986 roku, kiedy w czasopiśmie „Okolice” opublikowała swoje opowiadania. W Telewizji Polskiej natomiast emitowane były jej reportaże.

  Więcej
 • Siergiej Michałkow – biografia, książki

  Michałkow urodził się w Moskwie 13 marca 1913 roku. Był rosyjskim poetą i bajkopisarzem o pochodzeniu ziemiańskim. Twórca napisał wiele książek dla dzieci i młodzieży, ale jest również autorem słów do hymnu Rosji oraz Związku Radzieckiego.

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 4 =
Ostatnio komentowane
6
6 • 2020-06-06 07:22:09
Może być
Legnicki • 2020-06-05 06:50:34
Łatwe?
Limo • 2020-06-04 09:34:59
/Fajne\
Zuza • 2020-06-04 05:32:20
Nie polecam 0/10
Ktoś • 2020-06-03 12:15:55