Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Witcher Moony – biografia, twórczość

Biografia

Znana pisarka dziecięca urodzona w Wenecji 23 października1957 roku. Jej rzeczywiste imię i nazwisko to Roberta Pizzo. Zanim rozpoczęła działalność pisarską, zajmowała się dziennikarstwem oraz relacjonowaniem procesów sądowych i artykułami związanymi z przestępczością. W historii literatury znana jest przede wszystkim ze swoje niesamowitej wyobraźni, pozwalającej jej tworzyć najwyższej jakości literaturę dla dzieci i młodzieży.

 

Twórczość

Debiut literacki autorki obejmował teksty skierowane właśnie do najmłodszych czytelników. Gdy zaczęła pisać teksty literackie, niemal całkowicie zarzuciła dotychczasową tematykę, którą zajmowała się jako dziennikarka. Wśród najbardziej znanych książek pisarki znajdują się takie tytuły jak:

Dziewczyna z szóstego księżyca – debiut pisarki z 2002 roku

Dziewczyna z szóstego księżyca. Nina i tajemnica ósmej nuty

Dziewczyna z szóstego księżyca. Nina i klątwa Pierzastego Węża

Geno Crikken

Morga, czarownica of the wind

Cykl o dziewczynie z szóstego księżyca został przetłumaczony na 30 języków. Większość powieści Witcher Moony jest ułożona w cykle (głównie trylogie). W 2014 roku autorka opublikowała swoją pierwszą książkę przeznaczoną dla dorosłego czytelnika pt. Rossa come amore perduto.

 

Zobacz również

Losowe zadania

 • Miareczkowanie wodorotlenku wapnia

  Miareczkowanie jest ilościową metodą analityczną polegającą na kontrolowanym dodawaniu roztworu mianowanego (titranta) do roztworu o nieznanym stężeniu badanej substancji. Titrant reaguje stechiometrycznie z badaną substancją i na tej podstawie wyznacza się ilość zawartej substancji w roztworze. Analizę miareczkową prowadzi się do o...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapoznaj się ze schematem doświadczenia i odpowiedz na pytania

  W laboratorium przeprowadzono doświadczenie zilustrowane poniższym schematem.  Po zapoznaniu się z przebiegiem doświadczenia, odpowiedz na poniższe pytania: Podaj barwę roztworu w probówce I przed oraz po reakcji. Jaki kolor będzie miał papierek wskaźnikowy po zanurzeniu w roztworze w probówce II po zakończonej rea...

  0 Odpowiedz Więcej
 • Charakterystyka Forum Cezara

  Scharakteryzuj Forum Cezara, uwzględniając okoliczności powstania oraz znajdujące się na nim obiekty.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Suburbanizacja oraz jej konsekwencje

  Wyjaśnij czym jest zjawisko suburbanizacji i wskaż, jakie może powodować negatywne konsekwencje dla obszaru, w którym ten proces zachodzi.  

  0 Odpowiedz Więcej
 • Obliczanie albedo

  Oblicz albedo powierzchni terenu, jeżeli ilość padającego promieniowania słonecznego wynosi 50 cal/cm2 ∙min, a odbija się z tego 30 cal/cm2∙min. Wynik podaj w procentach.

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 2 =
Ostatnio komentowane
kiepskie to. postarajcie sie bardziej. nie piszcie w numerach czyli np. 1.bleblelble tylk...
co cie to • 2020-03-31 18:48:14
Co toDYREKTORIATT
Sksiwj • 2020-03-31 16:51:05
HA HA!
NIEZNAJOMY • 2020-03-31 15:24:49
ok
ol8 • 2020-03-31 13:27:38
Nie
Nie • 2020-03-31 12:07:38