Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Witcher Moony, Dziewczynka z szóstego księżyca – streszczenie

Ostatnio komentowane
Na indeksie ksiąg zakazanych byłą również Biblia! A więc nie byle co.
Korek • 2020-02-18 21:26:53
A np. CO systemem przedrostków to będzie po prostu tlenek węgla?
Mateusz • 2020-02-18 17:27:25
smutne
m • 2020-02-14 22:58:19
co te ruskie wymyslaja ,Chruszczow siedzial 3 mce w AMERYCE i prosil o pomoc,bo juz caly r...
ala • 2020-02-13 22:41:05
bardziej chodzilo mi o jakies konkretne przyklady
Mareczkoskoxx • 2020-02-13 17:58:09
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Główną bohaterką powieści włoskiej pisarki jest dziewczynka Nina, która razem ze swoimi krewnymi mieszka w Madrycie. Jej rodzice są naukowcami i pracują w odległej miejscowości, więc Nina prawie nie ma z nimi żadnego kontaktu. Badają istotę życia pozaziemskiego. Sama Nina jest dość niezwykłą osobą – jej znakiem charakterystycznym jest znamię w kształcie gwiazdki. Podobne posiada jej dziadek, który zajmuje się alchemią. Któregoś dnia dziadek zaprasza wnuczkę do siebie do Wenecji. Od czasu otrzymania listu z zaproszeniem jej gwiazdka robi się coraz czarniejsza i większa. Zwierzątka Niny zaczynają zachowywać się bardzo dziwnie, a ona sama w lustrze dostrzega przerażającą twarz mężczyzny. Jak się potem okaże, były to zwiastuny zbliżającej się śmierci ukochanego dziadka.

Nina postanawia wyjechać do Wenecji – niestety podczas podróży ginie jej bagaż, w którym przewoziła cenne książki. Bohaterka zamieszkuje w willi odziedziczonej po krewnym, a jej opiekunką jest rosyjska niania Beza. Nina odkrywa, że Michaił zostawił jej w spadku również szereg dziwnych przedmiotów m.in. mały zeszyt, klucze czy złote berło. Dziadek zostawił jej także wskazówki, czym powinna się zajmować. Jej zadaniem jest

Polecamy również:

 • Michael Ende – biografia, twórczość

  Urodził się 12 listopada 1929 roku w Garmisch-Partenkirchen w rodzinie malarza surrealisty. W 1950 roku pisarz ukończył szkołę teatralną, po której znalazł zatrudnienie jako aktor, reżyser, scenarzysta oraz krytyk filmowy. Przez jakiś czas pełnił nawet funkcję dyrektora teatru w Monachium. Więcej »

 • Edith Nesbith – biografia, twórczość

  Brytyjska autorka urodzona 15 sierpnia 1858 roku w Kennington. W historii literatury jest znana głównie z twórczości skierowanej do dzieci i młodzieży. Więcej »

 • Ewa Nowacka – biografia, twórczość

  Polska pisarka urodzona 17 grudnia 1934 roku w Chorzowie. W 1958 roku ukończyła studia na Wydziale Filologii Uniwersytetu Warszawskiego, a w roku 1962 wstąpiła w szeregi Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W okresie 1962-1991 pracowała w Polskim Radiu. Więcej »

 • Marcin Kozioł – biografia, twórczość

  Urodził się 2 lipca 1977 roku i tworzy książki skierowane głównie do dzieci i młodzieży. W latach 1994-1996 uczęszczał do prywatnej szkoły średniej w Gordonstoun w Szkocji, a następnie kontynuował naukę na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Więcej »

 • Krystyna Siesicka – biografia, książki

  Urodziła się 22 listopada 1928 roku w Dęblinie i jest autorką wielu książek skierowanych do młodzieży. Więcej »

Komentarze (0)
2 + 5 =