Adam Bahdaj, Pilot i ja – streszczenie

Bohaterem książki jest chłopiec o imieniu Waluś, którego największym marzeniem jest latanie. Bardzo chciałby posiadać samolot, dlatego często go rysuje na kartce. Jeden z rysunków chłopca przedstawiał pilota w wąsami. Ku zaskoczeniu dziecka pilot w pewnym momencie ożył i obiecał zabrać Walusia dokąd tyko zechce. Poprosił pilota do lot do swojej cioci do Olsztyna. Podczas lotu zląkł się, ponieważ niebo było pełne chmur. Niestety pilot zabłądził, przez co Waluś poprosił go o powrót do domu. Brak paliwa zmusił ich do lądowania na różowej chmurce, gdzie Waluś spotkał swojego kolegę – Felka Karolaka. Zagubieni podjęli jeszcze jedną próbę dotarcia do cioci i tym razem się udało. Dzięki spadochronowi narysowanemu przez chłopca, bezpiecznie wylądowali w olsztyńskim ogródku. Ciocia przenocowała podróżnych, jednak rano Waluś obudził się już we własnym łóżku z rysunkiem pilota obok.

Polecamy również:

 • Wakacje z duchami - streszczenie

  Zaczęły się wakacje. Jak wiadomo, jest to najlepsza pora na zaznanie przygody i wspólne spędzanie czasu z przyjaciółmi. Wiedząc o tym, Perełka, Mandżaro i Paragon postanowili zafundować sobie niezapomniane, wolne od szkolnych trosk, przeżycia. Więcej »

 • Telemach w dżinsach - streszczenie

  Maciek Łańko jest piętnastoletnim mieszkańcem Jerzmanowa. Kroczy za nim pełna cierpienia i samotności historia, we wczesnym dzieciństwie stracił bowiem matkę, a niedługo po jej śmierci ojciec wyjechał, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Chłopcem zaopiekowała się ciocia Frania, jednak i ona zginęła w trakcie... Więcej »

 • Adam Bahdaj, Kapelusz za 100 tysięcy – streszczenie, plan

  Bohaterką powieści Adama Bahdaja jest mała Krysia Cuchowska, która używa pseudonimu „Dziewiątka”. Któregoś lata spędza wakacje w pewnej nadmorskiej miejscowości – Nieborzu. Raz zauważa, że jeden z gości kawiarni „Jantar” zostawia swój kapelusz i zamiast tego... Więcej »

 • Adam Bahdaj, Podróż za jeden uśmiech – streszczenie

  Powieść Adama Bahdaja opowiada o losach dwóch kuzynów, Poldka i Dudusia, którzy postanawiają razem wybrać się na wakacje – planują dostać się do miejscowości Międzywodzie, gdzie oczekują na nich ich rodzice. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 5 =
Ostatnio komentowane
żoną Jaroslawa Iwaszkiewicza była pisarka i tłumaczka Anna Iwaszkiewiczowa z domu Lilp...
Iwona • 2021-07-19 18:40:47
"Oda do radości" to utwór Beethovena. Schiller napisał "Do Radości".
Germanista • 2021-07-10 02:59:47
Zgromadzenie Narodowe (Konwent) nie było "rządem rewolucyjnym", a parlamentem.
Andrzej • 2021-07-06 08:15:34
Czy naprawdę nie dało się tego bardziej spłycić? Gdzie jest drugi syn? Ten który p...
Andrzej Koraben • 2021-06-30 11:34:39
Ciekawe jak daleko czasowo sięgają Politycy. 2050 ? Czyli doprzodu do tyłu 2023. Grolsz...
Nick Radek • 2021-06-27 07:22:58