Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Juliusz Verne - biografia i twórczość - strona 4

Dwukrotnie wybierany był do Rady Miejskiem Amiens. W swoim regionie starał się wprowadzać unowocześnienia i niezbędne reformy.

Juliusz Verne zmarł 24 marca 1905 r. Pochowano go na tamtejszym cmentarzu – La Madeleine.

Juliusz Verne - charakterystyka twórczości

Juliusz Verne już od najmłodszych lat interesował się podróżami i wszystkim, co z nimi związane (geografią, nowinkami technicznymi itp.). Właśnie na tej kanwie powstawały jego pierwsze dzieła prozatorskie, zawierające liczne informacje o obcych regionach Ziemi oraz prezentujące ciekawe opisy rozmaitych maszyn i wynalazków.

Opisywane przez Verne’a podróże nie były zwykłe. Reprezentowały one raczej ekstremalne sposoby zwiedzania świata, np. „Pięć tygodni w balonie”, „Dwadzieścia tysięcy mil podwodnej żeglugi” lub „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”. Jego bohaterowie stawali wobec wielkich wyzwań, które udawało im się pokonywać właśnie dzięki technice.

Wielki wpływ na twórczość Verne’a miał Pierre-Jules Hetzel. Wydawca pomagał początkującemu literatowi w taki sposób zmieniać jego dzieła, by podnieść ich potencjalną popularność wśród czytelników. Przede wszystkim zwrócił autorowi uwagę na nadmierną ilość różnego rodzaju

Zobacz również

 • W 80 dni dookoła świata - streszczenie

  Akcja powieści Juliusza Verne’a rozpoczyna się w październiku 1872r. w Londynie. Fileas Fogg – przystojny, oryginalny i bogaty dżentelmen – zamieszkiwał w domu przy ulicy Saville Row. Należał on do klubu „Reforma”, w którego siedzibie pojawiał się codziennie, by zagrać w wista. Nie był on osobą specj...

  Więcej

Losowe zadania

 • Błędy logiczne i składniowe

  Jaki błąd językowy popełniono w poniższych zdaniach:   Na zewnątrz pada deszcz, bo potrzebny mi będzie parasol. Życzy Pan sobie sok albo wodę mineralną? Dostałam piękny bukiet róż, ponieważ nie znam nadawcy.  

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zbilansuj równanie otrzymywania izotopu wodoru

  Jednym z promieniotwórczych izotopów wodoru jest tryt 3H, który w wyniku zderzeń neutronów z atomami azotu 14N jest jednym z dwóch produktów reakcji. Okres półtrwania trytu wynosi 12,3 lat. Ponadto z tlenem tworzy tzw. wodę trytową. Szacuje się, że w każdym mililitrze wody w stanie naturalnym ...

  2 Odpowiedz Więcej
 • Choroby układu pokarmowego

  Wymień i opisz przykłady chorób układu pokarmowego.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zasada zachowania pędu

  Samochód dostawczy o masie 10t porusza sie z predkością 6 m/s, zderza sie niesprężyście z nadjeżdżajacym z naprzeciwka drugim samochodem z prędkością 2 m/s i wadze 25t. Pomijając opory ruchu, oblicz z jaką prędkością poruszają sie samochody po zderzeniu.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Schizma Focjusza

  Wyjaśnij na czym polegał konflikt pomiędzy patriarchatem w Konstantynopolu a papiestwem nazywany „schizmą Focjusza”.

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (1)
Wynik działania 3 + 3 =
lol
2016-02-15 21:09:44
niezły ale mógł być inny
Ostatnio komentowane
słabe
nikt • 2020-05-30 19:12:15
dzięki
x • 2020-05-30 14:53:22
święta prawda
kox pvp 2005 • 2020-05-30 14:30:25
Całkiem przydatne, dzięki!
Netrosiak • 2020-05-30 14:20:40
dzięki
smile7002 • 2020-05-30 09:10:35