Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Stefan Casta, Gra w śmierć – streszczenie

Bohaterem książki jest piętnastoletni Kim, który podczas ferii wielkanocnych wyjeżdża ze swoimi znajomymi na leśny biwak by obserwować ptaki. Nastawieni na dobrą zabawę nastolatkowie szybko ulegają wpływowi alkoholu, który wywołuje w nich bezpodstawną agresję. W wyniku sprzeczki sytuacja wymyka się spod kontroli i ludzie, którzy wydają się Kimowi znajomi, stają się nagle zupełnie obcy. Również wybranka jego serca – Tove, która niestety nie odwzajemnia jego uczucia.

Jeden z obozowiczów rani Kima nożem na tyle poważnie, że bohater traci przytomność. Po jej odzyskaniu nie ma bynajmniej żalu do swoich oprawców – najbardziej przejmuje się losem Tove i martw się, czy przypadkiem dziewczynie nic się nie stało.

W toku fabuły główny bohater przedstawia swoje nastoletnie lęki, nadzieje i rozczarowania. Wypływają one w jego rozmyślaniach oraz rozmowach z rówieśnikami, a najbardziej z ulubioną koleżanką. Kim jest chłopcem poszukującym akceptacji i zrozumienia dla swojej odmienności w najbliższym mu środowisku.

Zobacz również

 • Guus Kuijer – biografia

  Holenderski pisarz urodził się 1 sierpnia 1942 roku w Amsterdamie. W latach 1967-1973 pracował jak nauczyciel w szkole podstawowej.

  Więcej
 • Anna Piwkowska – biografia

  Autorka urodziła się 12 lutego 1963 roku w Pruszkowie i jest córką historyka sztuki Włodzimierza Piwkowskiego. Ukończyła studia z filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się przede wszystkim poezją i eseistyką.

  Więcej
 • Monika Kowaleczko-Szumowska – biografia

  Polska pisarka tworząca przede wszystkim literaturę dla dzieci i młodzieży. Studiowała archeologię na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie na uniwersytecie w Illinois (język angielski).

  Więcej
 • Beata Wróblewska – biografia

  Autorka ukończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, od 1985 roku mieszka pod Warszawą w okolicy Podkowy Leśnej i pracuje w tamtejszym liceum ogólnokształcącym.

  Więcej
 • Tomasz Trojanowski, Stroiciel - streszczenie

  Bohaterem powieści Tomasza Trojanowskiego jest nastoletni chłopiec o imieniu Cyprian, który nieco różni się od swoich rówieśników.

  Więcej

Losowe zadania

 • Ustal reakcję redoks dla wodorotlenku wapnia i chloru

  Uzgodnij poniższą reakcję redoks, określ jaki to typ reakcji i wyjaśnij na czym polega. Wskaż utleniacz i reduktor. Określ stopnień utlenienia chloru w każdej cząsteczce. Ca(OH)2 + Cl2 → Ca(ClO)2 + CaCl2 + H2O

  0 Odpowiedz Więcej
 • Wskaźnik feminizacji

  Oblicz wskaźnik feminizacji dla Bydgoszczy, korzystając z poniższych danych za rok 2018. Napisz, co oznacza (wyraża) otrzymana wartość wskaźnika.   Liczba ludności: 350 178 Liczba mężczyzn: 164 754 Liczba kobiet: 185 424 Źródło: Bank Danych Lokalnych GUS

  0 Odpowiedz Więcej
 • Znajdź dopełnienie w zdaniu

  Znajdź w zdaniach dopełnienie. Ania nie znalazła tej ulicy. Wojtek przyglądał się brązowemu kotu. Antek zobaczył na niebie latający balon. Marek wyszedł z psem na spacer. Ola opowiadała o tej nowej Marcie.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Denaturacja a koagulacja białek

  Omów różnicę pomiędzy koagulacją a denaturacją białek. Który z tych procesów jest nieodwracalnych?

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zamień zdania na równoważniki zdań.

  Zamień podane zdania na równoważniki zdań. 1. Amalia jest statkiem opływającym małe wyspy. 2. Jak masz na imię? 3. Obowiązuje zakaz palenia w miejsach publicznych. 4. Idź do lekarza! 5. Gdzie zostawiłeś nasze bagaże? 6. Zaginęła siedmioletnia dziewczynka. 7. Nie biegajcie po klasie! 8. Za kotarą siedzą aktorzy. 9. J...

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 3 =
Ostatnio komentowane
KKKK
MISTRZ • 2020-04-03 14:45:57
d
d • 2020-04-03 13:15:01
n
bn • 2020-04-03 12:55:19
super
xxgosiaxx123456 • 2020-04-03 11:05:11
Prawie jakbym widział to, czego nie uczyłem się w szkole średniej, a być może to jes...
Aleksander • 2020-04-03 10:40:04