Stefan Casta, Gra w śmierć – streszczenie

Bohaterem książki jest piętnastoletni Kim, który podczas ferii wielkanocnych wyjeżdża ze swoimi znajomymi na leśny biwak by obserwować ptaki. Nastawieni na dobrą zabawę nastolatkowie szybko ulegają wpływowi alkoholu, który wywołuje w nich bezpodstawną agresję. W wyniku sprzeczki sytuacja wymyka się spod kontroli i ludzie, którzy wydają się Kimowi znajomi, stają się nagle zupełnie obcy. Również wybranka jego serca – Tove, która niestety nie odwzajemnia jego uczucia.

Jeden z obozowiczów rani Kima nożem na tyle poważnie, że bohater traci przytomność. Po jej odzyskaniu nie ma bynajmniej żalu do swoich oprawców – najbardziej przejmuje się losem Tove i martw się, czy przypadkiem dziewczynie nic się nie stało.

W toku fabuły główny bohater przedstawia swoje nastoletnie lęki, nadzieje i rozczarowania. Wypływają one w jego rozmyślaniach oraz rozmowach z rówieśnikami, a najbardziej z ulubioną koleżanką. Kim jest chłopcem poszukującym akceptacji i zrozumienia dla swojej odmienności w najbliższym mu środowisku.

Polecamy również:

 • Anna Piwkowska – biografia

  Autorka urodziła się 12 lutego 1963 roku w Pruszkowie i jest córką historyka sztuki Włodzimierza Piwkowskiego. Ukończyła studia z filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się przede wszystkim poezją i eseistyką. Więcej »

 • Guus Kuijer – biografia

  Holenderski pisarz urodził się 1 sierpnia 1942 roku w Amsterdamie. W latach 1967-1973 pracował jak nauczyciel w szkole podstawowej. Więcej »

 • Monika Kowaleczko-Szumowska – biografia

  Polska pisarka tworząca przede wszystkim literaturę dla dzieci i młodzieży. Studiowała archeologię na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie na uniwersytecie w Illinois (język angielski). Więcej »

 • Beata Wróblewska – biografia

  Autorka ukończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, od 1985 roku mieszka pod Warszawą w okolicy Podkowy Leśnej i pracuje w tamtejszym liceum ogólnokształcącym. Więcej »

 • Tomasz Trojanowski, Stroiciel - streszczenie

  Bohaterem powieści Tomasza Trojanowskiego jest nastoletni chłopiec o imieniu Cyprian, który nieco różni się od swoich rówieśników. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 4 =
Ostatnio komentowane
żoną Jaroslawa Iwaszkiewicza była pisarka i tłumaczka Anna Iwaszkiewiczowa z domu Lilp...
Iwona • 2021-07-19 18:40:47
"Oda do radości" to utwór Beethovena. Schiller napisał "Do Radości".
Germanista • 2021-07-10 02:59:47
Zgromadzenie Narodowe (Konwent) nie było "rządem rewolucyjnym", a parlamentem.
Andrzej • 2021-07-06 08:15:34
Czy naprawdę nie dało się tego bardziej spłycić? Gdzie jest drugi syn? Ten który p...
Andrzej Koraben • 2021-06-30 11:34:39
Ciekawe jak daleko czasowo sięgają Politycy. 2050 ? Czyli doprzodu do tyłu 2023. Grolsz...
Nick Radek • 2021-06-27 07:22:58