Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Ludwik Jerzy Kern, Karampuk - streszczenie

Głównym bohaterem powieści Ludwika Jerzego Kerna jest królik, który przyszedł na świat w cylindrze magika światowej sławy – Zapassasa, początkowo nastawionego do zwierzęcia niezbyt przyjaźnie. Pierwszą osobą, jaką ujrzał królik był właśnie rzeczony magik – od razu uznał go zatem za swojego rodzica i w ten sposób Miguel Campinello stał się dla niego matkoojcem. Akcja historii rozgrywa się na przestrzeni jednego dnia i obejmuje przygody królika w ludzkim świecie. W wielu momentach do głosu dochodzi jego naiwność i dziecięce wyobrażenie rzeczywistości, które zderzają się z realiami życia codziennego w osobie dość sztywnego i uporządkowanego magika. Te dwie postawy muszą wspólnie osiągnąć kompromis, by dojść do porozumienia.

Pomimo początkowej niechęci magik zaczyna żywić do swojego podopiecznego sympatię, pozwalając zwierzątku zbliżyć się do siebie. Zaczyna również coraz bardziej ochoczo roztaczać nad nim ojcowską opiekę. W ten sposób Karampuk staje się opowiadaniem o budowaniu nietypowej więzi emocjonalnej.

 

Zobacz również

  • Ferdynand Wspaniały - streszczenie

    W pewne wtorkowe leniwe popołudnie  pies Ferdynand (doskonale radzący sobie z czytaniem porzuconych przez pana gazet) postanawia zacząć chodzić na dwóch łapach i ubierać się jak inni dystyngowani panowie.

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 1 =
Ostatnio komentowane
l
k • 2020-05-25 14:57:47
proste ze tak
śrub • 2020-05-25 14:08:01
Kfjdjdjdjdjckshsjs czy zrobiony z WF co to W co to znaczy wiem że to nie jest to że to n...
Jxjdjdhd • 2020-05-25 14:00:05
ok
jesi • 2020-05-25 09:40:18
trudne to działanie żeby dać odpowiedź chyba z 30 min to robiłem
siemaneczko • 2020-05-24 21:06:02