Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Język Trolli - streszczenie

Ostatnio komentowane
ok
julian • 2020-01-29 19:08:19
ciul
ciul • 2020-01-29 12:16:47
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

31 grudnia 2003

Pierwszego września Józef Pałys, uczeń klasy 3, poznaje Stanisławę Trollę, w której się zakochuje. Dziewczyna jest na lekcji w kapeluszu i nie ściąga go na uwagę nauczycielki. Następnego dnia do szkoły przychodzi wezwany jej szwagier Helmut Oracabessa, prawny opiekun, który jest afroamerykaninem i mówi tylko, że Staszka nie ściągnie kapelusza.

Józek przypomina to sobie w sylwestra. Spędza go z młodszą siostrą i kuzynami u dziadków. Najstarsza kuzynka, Laura nazywana Tygryskiem, mówi, że jeśli włoży się żarówkę do ust nie można jej wyciągnąć. Józkowi wydaje się to niemożliwe, więc próbuje to zrobić i okazuje się, że Laura miała rację. Chłopiec jedzie z babcią do szpitala, gdzie po zastrzyku zwiotczającym żarówkę udaje się wyciągnąć. Po nim z tym samym problemem przychodzi starszy o rok kuzyn Ignacy, z którym od zawsze rywalizują, i kierowca taksówki, który przywiózł pierwszego z chłopców do szpitala.

Józef ma spać w pokoju kuzynki Laury. dziewczyna jest wściekła, że spędza sylwestra z dziećmi, bo nikt jej nigdzie nie zaprosił. Chłopiec opowiada jej o Trolli. Laura znajduje adres studia nagraniowego jej szwagra i idą tam razem. Wchodzą do środka, gdzie wszyscy muzykują

Polecamy również:

 • Noelka

  Noelka Małgorzata Musierowicz Więcej »

 • Hihopter - Małgorzata Musierowicz

  Hihopter to zbiór dziewięciu opowiadań o uczniach pewnej zerówki. Te krótkie historie opowiadają o trudnościach w relacjach między rówieśnikami, o tym, czego boją się dzieci, co sprawia im radość,  co trudność. Każda z nich ma swojego głównego bohatera. Więcej »

 • Szósta klepka - streszczenie

  Celestyna (zdrobniale Cesia) Żak jest bardzo miłą, życzliwą i pozytywnie usposobioną do świata szesnastolatką zamieszkującą niewielkie mieszkanie w poznańskiej dzielnicy Jeżyce wspólnie z liczną rodzinką – rodzicami, starszą siostrą Julią, Dziadkiem Żakiem oraz ciocią Wiesią i jej niesfornym synem... Więcej »

 • Kłamczucha - streszczenie

  Aniela Kowalik mieszka razem z ojcem w niewielkim domu w Łebie. Jest bardzo pomysłową, pełną temperamentu dziewczyną marzącą o karierze aktorki, senna atmosfera małego nadmorskiego kurortu skutecznie odbiera jej jednak siły do działania. Więcej »

 • Kwiat kalafiora - streszczenie

  „Kwiat kalafiora” jest pierwszą powieścią z cyklu Jeżycjada, w której pojawia się sympatyczna rodzina Borejków. Jej głową jest Ignacy, wiecznie bujający w obłokach filolog klasyczny, którego roztargnienie nadrabia niezwykle ciepła i opiekuńcza mama Mila. Wychowują wspólnie... Więcej »

Komentarze (3)
2 + 1 =
Komentarze
domciabsp • 2020-01-14 07:26:41
lol co to ma być
Dziku • 2020-01-13 16:24:17
Dziku
Dziku • 2020-01-12 14:35:16
Xd