Maria Kownacka, Kukuryku na ręczniku – streszczenie - strona 4

Nieraz drażniła kota, innym razem psa. Psociła i co gorsza – nie dała się złapać. Gdy wturlała się głęboko pod komodę do akcji musiał wkroczyć długi kij od szczotki.

 

O dziadołkach z kurzu, co siedzą pod komodą i trzęsą burą brodą
Gdy Joasia wyciągnęła spod komody piłkę, wyszło na wierzch kilka poważnych zwojów kurzów. Dziewczynka postanowiła się ich pozbyć i wprowadzić odpowiednie zwyczaje higieniczne i pielęgnacyjne.

 

O tym, jak matematyka po klasie fika

Na lekcji matematyki dosiadł się do Petroneli jeden nowy kolega, który okazał się świetnym mechanikiem dla lalek. Zaproponował także Petroneli, że zreperuje jej domek.

 

Majster-Klajster

Nowym uczniem okazał się Janek, który następnego dnia przyniósł do szkoły klej i naprawił zniszczoną książkę Petroneli. Na wieść o tym dzieci zaczęły przynosić swoje podniszczone książki, a Janek pięknie je naprawiał. Z tego powodu nazywano go: Majser-Klajster

Polecamy również:

 • Plastusiowy pamiętnik - streszczenie

  „Plastusiowy pamiętnik” to historia małego plastelinowego ludzika ulepionego przez uczennicę pierwszej klasy Tosię podczas lekcji plastycznej. Plastuś mieszkał w piórniku dziewczynki, a jego sąsiadami były przybory szkolne: pióro, stalówki, gumka Myszka, ołówek i scyzoryk.... Więcej »

 • Kajtkowe przygody - streszczenie

  Kajtek jest młodym wesołym bocianem, który w trakcie walki o jedzenie z jednym z braci wypadł z gniazda i uszkodził sobie skrzydło. Wypadek uniemożliwił mu podróż do ciepłych krajów, gdzie rodzina miała przezimować, dlatego Kajtek przyłączył się do zwierząt żyjących w zagrodzie państwa... Więcej »

 • Rogaś z Doliny Roztoki - streszczenie

  Tytułowy Rogaś urodził się u zboczy góry Radziejowej w Beskidzie Sądeckim, pomiędzy Małą i Dużą Roztoką Rycerską. Miał bardzo troskliwą, opiekuńczą matkę, która pewnego dnia zabrała go na żer; w czasie pałaszowania poziomkowych krzaczków sarna została zaatakowana przez rysia i zagryziona po... Więcej »

 • Maria Kownacka, Zofia Malicka, Dzieci z Leszczynowej Górki – streszczenie

  Bohaterami książki jest rodzeństwo: czteroletni Tomek, sześcioletnia Ewa i Antoś, który właśnie skończył chodzić do szkoły podstawowej. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 1 =
Ostatnio komentowane
Autor urodził się na wsi Korolowka k. Tarnopola.
Jerzy Zawadzki • 2021-08-01 17:42:54
żoną Jaroslawa Iwaszkiewicza była pisarka i tłumaczka Anna Iwaszkiewiczowa z domu Lilp...
Iwona • 2021-07-19 18:40:47
"Oda do radości" to utwór Beethovena. Schiller napisał "Do Radości".
Germanista • 2021-07-10 02:59:47
Zgromadzenie Narodowe (Konwent) nie było "rządem rewolucyjnym", a parlamentem.
Andrzej • 2021-07-06 08:15:34
Czy naprawdę nie dało się tego bardziej spłycić? Gdzie jest drugi syn? Ten który p...
Andrzej Koraben • 2021-06-30 11:34:39