Maria Kownacka, Kukuryku na ręczniku – streszczenie - strona 2

zęby. Do tego stopnia, że prawie zawsze zostawały na nich resztki jedzenia. Kiedy koleżanka z klasy go wyśmiała Kubuś bardzo się zawstydził i zaczął staranniej dbać o higienę jamy ustnej.

 

A ten misio, niebożę, to się kąpać nie może
Mała Asia zabierała do wanny wszystkie swoje zabawki  - w pokoiku zostawiała tylko pluszowego misia, gdyż woda mogłaby mu zaszkodzić. Gdy miś poprosił dziewczynkę, by choć raz wzięła go do kąpieli zgodziła się, ale szybko zrozumiała swój błąd. Od wody plusz misia zrobił się bardzo ciężki i spowodował, że maskotka zaczęła tonąć. Na szczęście Joasia uratowała przyjaciela z opresji, jednak więcej nie było mowy o wspólnej kąpieli.

 

O kosmatej rękawicy, o mydle i o Grzesiu straszydle
Grześ był dzieckiem, które nie bardzo dbało o swoją higienę. Za uszami i paznokciami gromadził się już kilkumiesięczny brud. Dopiero Ciotka Klotka porządnie namydliła i wyszorowała chłopczyka.

 

O ciotce Klotce i o czapli z czerwonego pudełeczka
W specjalnej kieszonce spódnicy ciotki Klotki przechowywane było małe pudełeczko ze skarbami kobiety m.in. małymi nożyczkami w kształcie ptasiego dzioba. Któregoś razu ciocię odwiedziły dzieci, jednak na widok ich przydługich

Polecamy również:

 • Plastusiowy pamiętnik - streszczenie

  „Plastusiowy pamiętnik” to historia małego plastelinowego ludzika ulepionego przez uczennicę pierwszej klasy Tosię podczas lekcji plastycznej. Plastuś mieszkał w piórniku dziewczynki, a jego sąsiadami były przybory szkolne: pióro, stalówki, gumka Myszka, ołówek i scyzoryk.... Więcej »

 • Kajtkowe przygody - streszczenie

  Kajtek jest młodym wesołym bocianem, który w trakcie walki o jedzenie z jednym z braci wypadł z gniazda i uszkodził sobie skrzydło. Wypadek uniemożliwił mu podróż do ciepłych krajów, gdzie rodzina miała przezimować, dlatego Kajtek przyłączył się do zwierząt żyjących w zagrodzie państwa... Więcej »

 • Rogaś z Doliny Roztoki - streszczenie

  Tytułowy Rogaś urodził się u zboczy góry Radziejowej w Beskidzie Sądeckim, pomiędzy Małą i Dużą Roztoką Rycerską. Miał bardzo troskliwą, opiekuńczą matkę, która pewnego dnia zabrała go na żer; w czasie pałaszowania poziomkowych krzaczków sarna została zaatakowana przez rysia i zagryziona po... Więcej »

 • Maria Kownacka, Zofia Malicka, Dzieci z Leszczynowej Górki – streszczenie

  Bohaterami książki jest rodzeństwo: czteroletni Tomek, sześcioletnia Ewa i Antoś, który właśnie skończył chodzić do szkoły podstawowej. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 4 =
Ostatnio komentowane
Autor urodził się na wsi Korolowka k. Tarnopola.
Jerzy Zawadzki • 2021-08-01 17:42:54
żoną Jaroslawa Iwaszkiewicza była pisarka i tłumaczka Anna Iwaszkiewiczowa z domu Lilp...
Iwona • 2021-07-19 18:40:47
"Oda do radości" to utwór Beethovena. Schiller napisał "Do Radości".
Germanista • 2021-07-10 02:59:47
Zgromadzenie Narodowe (Konwent) nie było "rządem rewolucyjnym", a parlamentem.
Andrzej • 2021-07-06 08:15:34
Czy naprawdę nie dało się tego bardziej spłycić? Gdzie jest drugi syn? Ten który p...
Andrzej Koraben • 2021-06-30 11:34:39