Maria Kownacka, Kukuryku na ręczniku – streszczenie - strona 2

zęby. Do tego stopnia, że prawie zawsze zostawały na nich resztki jedzenia. Kiedy koleżanka z klasy go wyśmiała Kubuś bardzo się zawstydził i zaczął staranniej dbać o higienę jamy ustnej.

 

A ten misio, niebożę, to się kąpać nie może
Mała Asia zabierała do wanny wszystkie swoje zabawki  - w pokoiku zostawiała tylko pluszowego misia, gdyż woda mogłaby mu zaszkodzić. Gdy miś poprosił dziewczynkę, by choć raz wzięła go do kąpieli zgodziła się, ale szybko zrozumiała swój błąd. Od wody plusz misia zrobił się bardzo ciężki i spowodował, że maskotka zaczęła tonąć. Na szczęście Joasia uratowała przyjaciela z opresji, jednak więcej nie było mowy o wspólnej kąpieli.

 

O kosmatej rękawicy, o mydle i o Grzesiu straszydle
Grześ był dzieckiem, które nie bardzo dbało o swoją higienę. Za uszami i paznokciami gromadził się już kilkumiesięczny brud. Dopiero Ciotka Klotka porządnie namydliła i wyszorowała chłopczyka.

 

O ciotce Klotce i o czapli z czerwonego pudełeczka
W specjalnej kieszonce spódnicy ciotki Klotki przechowywane było małe pudełeczko ze skarbami kobiety m.in. małymi nożyczkami w kształcie ptasiego dzioba. Któregoś razu ciocię odwiedziły dzieci, jednak na widok ich przydługich

Komentarze (0)
Wynik działania 4 + 5 =
Ostatnio komentowane
nice
ameqa • 2020-12-03 21:04:28
6
olinow • 2020-12-03 16:38:49
Komentarz
Największy_speedrunner_w_Polsce • 2020-12-03 16:18:00
Mam nadzieję, że w UE docenią wirusy- bakteriofagi, bo to często jedyny sposób na wyl...
Goska • 2020-12-03 16:52:56