Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Sarah Crossan, Kasieńka – streszczenie

Ostatnio komentowane
Przydatne Dzięki temu zrobiłem zadanie z chemii oczywiście
KNDisso • 2020-02-19 18:50:16
dobre pomaranczowe
mariusz psikutas • 2020-02-19 18:15:01
fajne bardzo pomaga w zad. :)
LusiaYt • 2020-02-19 18:13:07
Dzięki za interesujący artykuł! Radzę również zajrzeć na ciekawą stronę - Enguide...
Lena • 2020-02-19 12:38:14
aaaaaa
kanapeczka • 2020-02-19 07:16:48
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Bohaterką książki irlandzkiej autorki jest dwunastoletnia Polka Kasia, która razem z matką wyjeżdża do Anglii, by odnaleźć swojego ojca. Dowiadujemy się, że mężczyzna zniknął bez słowa przed dwoma laty i słuch po nim zaginął. Kasieńka od tamtego momentu mieszka w dość nieprzyjemnym mieszkaniu w Coventry, uczęszcza do zwykłej angielskiej szkoły, w której zresztą nie potrafi się odnaleźć i bardzo żywo odczuwa swoją odmienność od rówieśników. Każdego wieczoru natomiast razem z mamą przemierza ulice w poszukiwaniu zaginionego – nie wie jeszcze, że jej ojciec wcale nie chce zostać odnaleziony. Próbują szukać go również przez internet, ale i ta metoda okazuje się nieskuteczna. Oczami głównej bohaterki poznajemy realia życia na emigracji i trudności z tym związanych (m.in. mama Kasi doświadcza w pracy wielu przykrości z powodu swojego pochodzenia). Ucieczkę od trudów codzienności i prawdy o swoim ojcu dziewczyna odnajduje w uprawianiu sportu (Kasia znakomicie pływa i doskonale się w tym spełnia) i w rodzącej się w jej życiu pierwszej prawdziwej miłości.

Polecamy również:

 • Tomasz Trojanowski – biografia

  Pisarz ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku pedagogicznym. Od 1995 roku jest stałym współpracownikiem Teatru Polskiego Radia (pisze na antenę wiele słuchowisk). Pracuje także jako nauczyciel oraz dziennikarz telewizyjny. Więcej »

 • Grażyna Bąkiewicz – biografia

  Pisarka urodziła się w 1955 roku  w Łodzi. Ukończyła studia z historii na Uniwersytecie Łódzkim w 1978 roku. Więcej »

 • Tomasz Trojanowski, Stroiciel - streszczenie

  Bohaterem powieści Tomasza Trojanowskiego jest nastoletni chłopiec o imieniu Cyprian, który nieco różni się od swoich rówieśników. Więcej »

 • Beata Wróblewska – biografia

  Autorka ukończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, od 1985 roku mieszka pod Warszawą w okolicy Podkowy Leśnej i pracuje w tamtejszym liceum ogólnokształcącym. Więcej »

 • Katarzyna Zychla – biografia

  Katarzyna Zychla urodziła się w Iłży w 1971 roku. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki i od 1999 roku mieszka wraz z rodziną (mężem i dwiema córkami) w Żarach. Pierwsza książka autorki została wydana w Norwegii w 1995 roku i nosiła tytuł Nowy dzień. Więcej »

Komentarze (0)
3 + 1 =