Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Mira Jaworczakowa, Jacek, Wacek i Pankracek – streszczenie

Książka Miry Jaworczakowej to właściwie zbiór dwunastu opowiadań traktujących o codziennym życiu trzech chłopców i przygodach, które przeżywają w szkole i poza nią. Wszyscy uczęszczają do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Z perspektywy głównych bohaterów czytelnik poznaje innych uczniów szkoły, ich cechy charakteru i stosunek do narratorów. Na początku opisane zostają momenty, w których chłopcy poznają się w szkolnych ławkach i po kilku drobnych incydentach bardzo się zaprzyjaźniają.

W dalszej części przedstawione zostają zwyczajne przygody i sytuacje dnia codziennego – obrażenie się z powodu zabranej zabawki, przejedzenie się herbatnikami, robienie ludzików z uzbieranych kasztanów, dokuczanie sobie nawzajem czy wzajemna pomoc w odrabianiu lekcji i związane z tym nieporozumienia.  Przygody chłopców dotyczą zarówno szkoły, jak i okresu wakacji, gdy piszą do siebie listy. Po zakończeniu lata chłopcy z zapałem wracają do nauki już jako uczniowie klasy II d. Wszyscy obiecali sobie bowiem, że w drugiej klasie zdobędą o wiele lepsze oceny niż w zeszłym roku.

Zobacz również

  • Oto jest Kasia - streszczenie

    Tytułowa bohaterka powieści Miry Jaworczakowej jest ośmioletnią dziewczynką uczęszczającą do drugiej klasy szkoły podstawowej. Jest bardzo lubiana przez nauczycieli ze względu na świetne stopnie, ogromną ochotę do nauki i systematyczność, pozostałe dzieci z klasy uważają zaś Kasię za sympatyczną i ciekawą towarzyszkę zabaw.

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 2 =
Ostatnio komentowane
KKKK
MISTRZ • 2020-04-03 14:45:57
d
d • 2020-04-03 13:15:01
n
bn • 2020-04-03 12:55:19
super
xxgosiaxx123456 • 2020-04-03 11:05:11
Prawie jakbym widział to, czego nie uczyłem się w szkole średniej, a być może to jes...
Aleksander • 2020-04-03 10:40:04