Harry Potter i Czara Ognia - streszczenie - strona 4

mu się Voldemort. Idzie do gabinetu dyrektora.

30. Myślodsiewnia

Harry przez magiczne urządzenie ogląda wspomnienia Dumbledora z przesłuchania Karkarowa i młodego Croucha, który był poplecznikiem Voldemorta. Później rozmawia o tym z dyrektorem.

31. Trzecie zadanie

W dniu trzeciego zadania w proroku codziennym ukazuje się artykuł ośmieszający Harry’ego. Podczas przejścia przez labirynt Krum torturuje Cedrika - Potter go ratuje. Wreszcie dwóch reprezentantów Hogwartu docierają do pucharu jednocześnie i łapią go razem.

32. Ciało, krew i kość

Przenoszą się na cmentarz. Jest tam Voldemort z Glizdogonem. Zabijają Cedrika. Voldemort tworzy sobie nowe ciało z dłoni sługi, kości ojca i krwi Harry’ego.

33. Śmierciożercy

Voldemort wzywa swoich popleczników. Oskarża ich, że pozostawili go samego, a wierny pozostał mu tylko sługa, który jest w Hogwarcie.

34. Priori Incantatem

Voldemort chce pokonać Harry’ego w pojedynku. Kiedy rzucają zaklęcia ich różdżki się łączą i pojawiają się duchy ofiar Czarnego Pana, w tym rodzice chłopca. Na ich znak Harry przerywa połączenie, zabiera ciało Cedrika i dotyka pucharu, który przenosi go z powrotem do szkoły

35. Veritaserum

Oszołomionego Harry’ego Moody zabiera do swojego gabinetu i wypytuje o odrodzenie Voldemorta i przyznaje, że to on jest jego sługą. Przychodzi Dumbledore i pacyfikuje nauczyciela. Po jakimś czasie mężczyzna zamienia się w młodego Croucha. Dyrektor podaje mu serum prawdy i wypytuje o jego losy.

36. Drogi się rozchodzą

Dumbledore odprowadza Harre’go do swojego gabinetu, gdzie czeka Syriusz. Chlopiec opowiada, co wydarzyło się na cmentarzu. Dyrektor mówi, że różdżki połączyły się, bo mają pióro tego samego feniksa - należącego do niego.

37. Początek

Harry zasypia w skrzydle szpitalnym przy Syriuszu pod postacią psa, Weasleyach i Hermionie. Budzi go kłótnia. Minister magii pozwolił, by dementor zabił Croucha przed przesłuchaniem go. Dumbledore mówi mu, że Voldemort powrócił, ale on nie chce w to uwierzyć. Dyrektor na uczcie pożegnalnej uświadamia uczniom co się stało. W drodze powrotnej Hermiona mówi przyjaciołom, że Rita Skeeter może zamieniać się w żuka - tak podsłuchiwała rozmowy w Hogwarcie. Harry oddaje Fredowi i George'owi swoją wygraną w turnieju, by mogli otworzyć sklep.

Polecamy również:

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 1 =
  • Najnowsze
  • Losowe
Ostatnio komentowane
Jest git
• 2023-03-20 19:38:41
boze dajcie plan wydarzen
• 2023-03-20 17:49:33
Historia kto mi pomoże?
• 2023-03-20 14:54:42
Nie ma grubszymi literami ,,Karolingowie''
• 2023-03-16 18:04:17
dzieki
• 2023-03-11 17:13:45