Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Anna Onichimowska, Daleki rejs – streszczenie

Ostatnio komentowane
Tekst zapewne zredagowany przez historyka. Tak naprawdę nic na temat rewolucyjnych osiąg...
furiat • 2019-08-15 11:10:28
Szkoda że nie ma zdań a tak poza tym to fajna strona
Nie kumata862 • 2019-08-06 19:59:23
Świetne, że można nauczyć się pisać dobry felieton. Przydaje się ta wiedza także p...
Szymon Owedyk • 2019-08-01 04:28:01
Super wskazówki, jak pisać reportaż. Swoje rady o tym, jak reportaż i felieton piszę,...
Szymon Owedyk • 2019-07-31 20:10:19
Sorry, ale to nie jest o tańcu śmierci, tylko o "Rozmowie..." w ogóle.
Andr • 2019-07-30 10:51:02
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Głównym bohaterem książki jest Paweł, mieszkający ze swoją matką i bratem. Jego ojciec bardzo dawno temu wyjechał, a Paweł wciąż oczekuje na list od niego.  Któregoś dnia chłopak otrzymuje list od tajemniczego nadawcy, który proponuje mu nawiązanie korespondencji prze dziuplę drzewa. Nadawca wykazuje się dużą wiedzą na temat życia Pawła, więc chłopak przyjmuje zaproszenie do kontaktu. Zwierza się nieznajomemu z tego, że nie przepada za swoim bratem oraz tęskni za tatą. Chciałby wiedzieć, gdzie podziewa się jego rodzic. Tajemniczy James (bo tak zwie się korespondent Pawła) wspomina, że mógł kiedyś spotkać ojca chłopaka, a ten postanowił wspólnie z Jamesem rozpocząć poszukiwania ojca.

Kolejnego dnia Paweł podsłuchuję rozmowę mamy i cioci, z której wynika, że mama chce ponownie wyjść za mąż. Nie miał z kim o tym porozmawiać, wiec zaproponował spotkanie Jamesowi – ten jednak nie zjawił się o umówionej godzinie. Sprawa ponownego zamążpójścia matki spędzała Pawłowi sen z powiek, ale mama zapewniała go, że na razie nie planuje wesela.

Nadszedł czas świąt i Paweł wysłał swojemu tajemniczemu koledze kartkę świąteczną, a w zamian za to otrzymał wspaniałą mapę świata i propozycję wspólnego wyruszenia

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 3 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');