Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Anna Onichimowska, Daleki rejs – streszczenie

Ostatnio komentowane
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Władek nie pij więcej...
ja pierdziut • 2020-01-28 21:10:36
SĄD SĄDEM A ,,SPRAWIEDLIWOŚĆ" TO ZUPEŁNIE INNA SPRAWA CHOĆ WIELU POCZCIWOTOM ZALEŻY...
LESZEK • 2020-01-24 09:05:27
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Głównym bohaterem książki jest Paweł, mieszkający ze swoją matką i bratem. Jego ojciec bardzo dawno temu wyjechał, a Paweł wciąż oczekuje na list od niego.  Któregoś dnia chłopak otrzymuje list od tajemniczego nadawcy, który proponuje mu nawiązanie korespondencji prze dziuplę drzewa. Nadawca wykazuje się dużą wiedzą na temat życia Pawła, więc chłopak przyjmuje zaproszenie do kontaktu. Zwierza się nieznajomemu z tego, że nie przepada za swoim bratem oraz tęskni za tatą. Chciałby wiedzieć, gdzie podziewa się jego rodzic. Tajemniczy James (bo tak zwie się korespondent Pawła) wspomina, że mógł kiedyś spotkać ojca chłopaka, a ten postanowił wspólnie z Jamesem rozpocząć poszukiwania ojca.

Kolejnego dnia Paweł podsłuchuję rozmowę mamy i cioci, z której wynika, że mama chce ponownie wyjść za mąż. Nie miał z kim o tym porozmawiać, wiec zaproponował spotkanie Jamesowi – ten jednak nie zjawił się o umówionej godzinie. Sprawa ponownego zamążpójścia matki spędzała Pawłowi sen z powiek, ale mama zapewniała go, że na razie nie planuje wesela.

Nadszedł czas świąt i Paweł wysłał swojemu tajemniczemu koledze kartkę świąteczną, a w zamian za to otrzymał wspaniałą mapę świata i propozycję wspólnego wyruszenia

Polecamy również:

Komentarze (0)
2 + 1 =