Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Siergiej Michałkow, Nie płacz koziołku – streszczenie

Ostatnio komentowane
wew
wewe • 2019-10-17 19:56:19
No elo
Elo • 2019-10-16 18:14:00
nie fajne
wertyuiop[] • 2019-10-16 16:41:14
Podobno pan Erwin oprócz żony miał wiele związków nieformalnych z innymi kobietami. R...
Marcin • 2019-10-16 12:12:31
Podobno Alessandro Volta był bardzo pobożny. Codziennie uczęszczał na Mszę Świętą...
Marcin • 2019-10-16 12:06:53
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Jest to historia koziołka, który pewnego dnia postanowił wybrać się na samotny spacer na łące. Pogoda zwiastowała nadchodzącą burzę i mama ostrzegała go przed niebezpieczeństwem. Faktycznie, koziołek został złapany przez wielką ulewę. Nie wrócił jednak do domu, ale zacząć biec na oślep w nieznanym kierunku. Trafił w ten sposób na zalaną łąkę i utknął na małej wysepce, z której nie potrafił się wydostać – koziołek bowiem nie umiał pływać. Gdy był już całkowicie zrozpaczony, na ratunek przyszła mu świnka Chrumka, która właśnie płynęła łódką w jego stronę. Oznajmiła mu jednak, że ma łódce za mało miejsca i nie może go zabrać. Nadchodziła noc, a koziołek dalej tkwił pośród wody. Przelatująca obok kaczka obiecała zorganizować dla niego jakąś pomoc. Rzeczywiście, niedługo potem na łące zebrało się mnóstwo zwierząt, które wspólnie z bobrami zaczęły budować specjalną tamę i tratwę dla kolegi. Pelikany przyniosły koziołkowi również jedzenie. Nieoczekiwanie nadleciała sikorka z ostrzeżeniem, że w stronę zwierząt zbliża się grupa groźnych wilków. Szybko ukończono tratwę i zwierzęta udały się na wysepkę do koziołka – była przecież odgrodzona wodą, więc wilki nie mogły się tam dostać. Gdy wilki zostały odegnane, koziołek sam wskoczył na tratwę i po dwóch dniach nieobecności wrócił szczęśliwie do domu. Rodzice cieszyli się z powrotu synka, jednak wymierzyli mu odpowiednią karę. Następnego dnia przygotowano wielką ucztę, na którą zaproszono wszystkie zwierzęta pomagające w uratowaniu Miziołka.

Polecamy również:

 • Maciej Kuczyński – biografia, książki

  Maciej Kuczyński urodził się 15 kwietnia 1929 roku w Warszawie. Był pisarzem oraz architektem i speleologiem. W okresie wojny uczestniczył w powstaniu warszawskim. Był jednym ze współzałożycieli Klubu Wysokogórskiego i krakowskiego Klubu Grotołazów. Więcej »

 • Artur Oppman – biografia, książki

  Artur Oppman urodził się 14 sierpnia 1867 roku w Warszawie. Jest przedstawicielem poezji młodopolskiej, publicystą,  a także redaktorem. Pisarz pochodził z mieszczańskiej rodziny niemieckiej, która do Polski przybyła w 1807 roku. Więcej »

 • Ida Fink – biografia, książki

  Pisarka urodziła się 1 listopada 1921 roku w Zbarażu, leżącym wówczas na terenie II Rzeczypospolitej. Ida Fink była pochodzenia żydowskiego, od 1957 roku mieszkała na stałe w Izraelu. Ojciec Idy Ludwik Landau był lekarzem, a matka, Franciszka Stein, pracowała jako nauczycielka. Więcej »

 • Małgorzata Piekarska – biografia, książki

  Pisarka urodziła się 24 lipca 1967 roku w Warszawie. Jest również dziennikarką prasową i telewizyjną. Debiutowała w 1986 roku kiedy w czasopiśmie „Okolice” opublikowała swoje opowiadania. W Telewizji Polskiej natomiast emitowane były jej reportaże. Więcej »

 • Jerzy Szaniawski – biografia, książki

  Jerzy Szaniawski urodził się 10 lutego 1886 roku w Zegrzynku. Był autorem dramatów, powieści, członkiem Polskiej Akademii Literatury. Więcej »

Komentarze (0)
4 + 2 =