Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Juliusz Verne - biografia i twórczość - strona 2

geograficznych i naukowych.

Kiedy ojciec Verne’a odkrył, iż postępy jego syna w nauce są niewielkie (za to był już całkiem cenionym początkującym literatem), postanowił przestać wysyłać mu pieniądze. Wtedy młody pisarz zaczął samodzielnie na giełdzie. Chociaż nie był co do tego przekonany, udawało mu się odłożyć pieniądze potrzebne na utrzymanie się. W tym czasie poznał Aleksandra Dumasa i Victora Hugo, którzy zaoferowali mu pomoc w tworzeniu (udzielali rad, oceniali dzieła Verne'a).

Dnia 10 stycznia 1857 r. Juliusz Verne poślubił Honorine de Viane Morel – wdowę mającą już dwójkę dzieci. Cztery lata później na świat przyszedł ich syn, Michel. Nieco później mężczyzna spotkał się z jednym z najbardziej cenionych francuskich wydawców, Pierrem-Julesem Hetzelem. To właśnie on pomógł mu przeredagować powieść „Pięć tygodni w balonie”, która wcześniej była regularnie odrzucana, gdyż uważano ją za zbyt naukową. Działo się to w roku 1863.

Po wydaniu pierwszej książki życie Verne’a stało się znacznie prostsze. Bardzo często publikował kolejne dzieła, a te cieszyły się wielką popularnością. W 1865 r. na świat przyszła jego nieślubna córka, Claire Marie Duchesne.

Verne wiele podróżował

Zobacz również

 • W 80 dni dookoła świata - streszczenie

  Akcja powieści Juliusza Verne’a rozpoczyna się w październiku 1872r. w Londynie. Fileas Fogg – przystojny, oryginalny i bogaty dżentelmen – zamieszkiwał w domu przy ulicy Saville Row. Należał on do klubu „Reforma”, w którego siedzibie pojawiał się codziennie, by zagrać w wista. Nie był on osobą specj...

  Więcej

Losowe zadania

 • Błędy logiczne i składniowe

  Jaki błąd językowy popełniono w poniższych zdaniach:   Na zewnątrz pada deszcz, bo potrzebny mi będzie parasol. Życzy Pan sobie sok albo wodę mineralną? Dostałam piękny bukiet róż, ponieważ nie znam nadawcy.  

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zbilansuj równanie otrzymywania izotopu wodoru

  Jednym z promieniotwórczych izotopów wodoru jest tryt 3H, który w wyniku zderzeń neutronów z atomami azotu 14N jest jednym z dwóch produktów reakcji. Okres półtrwania trytu wynosi 12,3 lat. Ponadto z tlenem tworzy tzw. wodę trytową. Szacuje się, że w każdym mililitrze wody w stanie naturalnym ...

  2 Odpowiedz Więcej
 • Choroby układu pokarmowego

  Wymień i opisz przykłady chorób układu pokarmowego.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zasada zachowania pędu

  Samochód dostawczy o masie 10t porusza sie z predkością 6 m/s, zderza sie niesprężyście z nadjeżdżajacym z naprzeciwka drugim samochodem z prędkością 2 m/s i wadze 25t. Pomijając opory ruchu, oblicz z jaką prędkością poruszają sie samochody po zderzeniu.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Schizma Focjusza

  Wyjaśnij na czym polegał konflikt pomiędzy patriarchatem w Konstantynopolu a papiestwem nazywany „schizmą Focjusza”.

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (1)
Wynik działania 1 + 3 =
lol
2016-02-15 21:09:44
niezły ale mógł być inny
Ostatnio komentowane
słabe
nikt • 2020-05-30 19:12:15
dzięki
x • 2020-05-30 14:53:22
święta prawda
kox pvp 2005 • 2020-05-30 14:30:25
Całkiem przydatne, dzięki!
Netrosiak • 2020-05-30 14:20:40
dzięki
smile7002 • 2020-05-30 09:10:35