Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Joanna Chmielewska, Nawiedzony dom - streszczenie i opracowanie

Ostatnio komentowane
Mit o Narcyzie można interpretować na wielu różnych poziomach. W najprostszym sensie s...
nikola • 2019-07-20 09:17:22
Bardzo fajne, proste wyprowadzenie wzoru.
Eto Demerzel • 2019-07-15 07:25:47
jest git
jakubas kok • 2019-07-08 10:19:33
przydałyby się jeszcze daty
j • 2019-06-27 15:49:28
wolę określenie niewierzący w boga i objawienia, lub racjonalnie myślący. jest taka p...
bergo • 2019-06-22 15:18:51
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Streszczenie

Bohaterami książki Chmielewskiej jest rodzeństwo – Janeczka i Paweł Chabrowicze. Opowieść rozpoczyna się w momencie gdy dziewczynka pisze szkolne wypracowanie o tym jak spędziła ostatnie dni wakacji. Był to czas pełen przygód m.in. otrzymanie spadku po krewnych z Argentyny. Widzimy rodzeństwo podczas ich przygód, poznawania nowych ludzi. Ważnym momentem w ich życiu jest pojawienie się psa Chabra – został znaleziony na schodach – okazał się bardzo mądrym i sprytnym zwierzęciem. Zyskał nowych, życzliwych właścicieli w postaci rodziny Chabrowiczów.

W pewnym momencie rodzina przeprowadza się do starego, opuszczonego domu. Ciekawość dzieci wzbudza strych domu, który od ponad 10 lat pozostaje zamknięty i niedostępny. Remont przysparza Chabrowiczom sporo kłopotów – próbują wypędzić z domostwa tajemniczą zmorę, będąca w zmowie z listonoszem.

Janka i Paweł próbują rozwikłać zagadkę zamkniętego strychu. Okazało się, że mieści się tam wiele skarbów, różnych ciekawych przedmiotów o dość dziwacznym przeznaczeniu. Dzieci znajdują tu m.in. maszynę do tortur, twarz upiora, wiekowy odkurzacz czy maszyna do odstraszania wroga. Paweł koniecznie chciał wypróbować działanie przedmiotów,

Polecamy również:

Komentarze (0)
3 + 5 =
echo $this->Html->script('core.min'); echo $this->Html->script('blockadblock.js'); echo $this->Html->script('fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->css('/js/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.min'); echo $this->Html->script('jnice/jquery.jNice', array('async' => 'async')); echo $this->Html->css('/js/jnice/jNice.min');