Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Barbara Gawryluk, Moje Bullerbyn – bohaterowie

Ostatnio komentowane
o
Matylda2 • 2020-01-26 15:25:13
jd
rakol • 2020-01-26 14:13:47
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Natalia Majewska

Główna bohaterka i narratorka powieści Barbary Gawryluk. Ma dziewięć lat i wraz z rodzicami i dwójką młodszych braci mieszka w Krakowie. Niestety rodzina musi opuścić miasto, a nawet kraj, z powodu pogarszającej się sytuacji finansowej. Natalka zmuszona jest wyjechać na kilka lat do Szwecji. Dziewczynka mocno i boleśnie odczuwa zmianę otoczenia, konieczność porzucenia przyjaciół, szkoły, zwyczajów, boi się również, że w obcym kraju nie będzie mogła realizować swoich marzeń i pasji, a najbardziej doskwierać jej będzie samotność. Z tego powodu buntuje się przeciw pomysłowi wyjazdu, jednak bez skutku. Jej zachowanie i postawa zmieniają się, gdy na miejscu okazuje się, że nowa szkoła, znajomi i środowisko są całkiem przyjazne. Dzięki dodatkowym lekcjom języka bohaterka dobrze odnajduje się w realiach szwedzkiej edukacji, mocno różniących się od polskich. Coraz bardziej angażuje się w ukochany taniec w specjalnej szkole tańca.  Na jej osobowość wpływają także nowo zawarte znajomości oraz sytuacja uczuciowa.

To właśnie Natalka nosi na sobie główny akcent interpretacyjny powieści. Z jej perspektywy rozważamy wewnętrzne problemy i dylematy, związane z koniecznością emigracji

Polecamy również:

  • Mali bohaterowie

    „Mali bohaterowie” to sześć opartych na faktach opowieści o młodych ludziach, którzy w sytuacji zagrożenia wykazali się odpowiedzialnością i zimną krwią, ratując życie innych. Historie małych bohaterów opisała Barbara Gawryluk. Więcej »

  • Barbara Gawryluk, Moje Bullerbyn – streszczenie

    Główną bohaterką powieści Barbary Gawryluk jest dziewczynka o imieniu Natalia, mieszkająca wraz z rodzicami w Krakowie. Niestety w wyniku trudnej sytuacji finansowej, zmuszeni są oni do poszukiwania zatrudnienia za granicą. Wraz z córką wyjeżdżają do Szwecji, a bohaterka musi pozostawić w rodzinnym... Więcej »

Komentarze (0)
5 + 2 =