Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

John Green, Gwiazd naszych wina - streszczenie

Hazel jest chora na raka. Jej rodzice podejrzewając depresję zmuszają ją do chodzenia na grupę wsparcia. Poznaje tam Augustusa, któremu 1,5 roku wcześniej amputowano nogę przez raka kości. Chłopak w tym momencie jest zdrowy, przyszedł na grupę wsparcia dla swojego przyjaciela, Izaaka, który traci wzrok.

Po spotkaniu Augustus zaprasza ją do siebie, by obejrzeli film. W samochodzie opowiadają sobie historię swoich chorób. W pokoju chłopca jest mnóstwo nagród - przed operacją grał w koszykówkę. Zapytana o ulubioną książkę Hazel odpowiada mu o powieści Cios udręki

Następnego dnia jej mama przypomina, że dziewczyna ma 33 pół urodziny. Jedzie na uczelnię, a później spotyka się z koleżanką ze szkoły. Podczas spotkania zdaje sobie sprawę jak bardzo oddaliły się od siebie od ostatniego spotkania. Wymawia się zmęczeniem i spędza kolejne 2 godziny czytając w samotności. Po powrocie do domu po raz kolejny otwiera swoją ulubioną książkę. Opowiada ona o dziewczynie chorej na raka. Ma otwarte zakończenie, co bardzo drażni Hazel, bo chciałaby się dowiedzieć co stało się z bohaterami. Pisała do autora, ale on nie odpowiedział na jej listy.

Pod jej wpływem Gus czyta Cios udręki i po zakończeniu

Zobacz również

 • Agnieszka Frączek – biografia, twórczość

  Polska poetka urodzona w Warszawie w 1969 roku. Zyskała popularność dzięki twórczości skierowanej do dzieci i młodzieży. Agnieszka Frączek studiowała germanistykę. Zrobiła także doktorat i habilitację na Uniwersytecie Warszawskim.

  Więcej
 • Danuta Wawiłow – biografia, twórczość

  Pisarka tworząca głównie literaturę dziecięcą, urodziła się 14 kwietnia 1942 roku w Koźmodiemansku. Była również poetką, tłumaczką i autorką słuchowisk radiowych. Jej debiut literacki przypada na rok 1961, kiedy na łamach „Współczesności” publikuje swoje wiersze. Pierwszy samodzielny tomik poetycki...

  Więcej
 • Barbara Tylicka – biografia, książki

  Pisarka urodziła się 25 kwietnia 1925 roku w Warszawie. Pracowała również jako dziennikarka, publicysta i krytyk literacki. Jej pierwsze próby literackie przypadają na wiek trzynastu lat, kiedy Tylicka zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie literackim.

  Więcej
 • Danuta Parlak – biografia, książki

  Autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży, ale również autorka słuchowisk, sztuk teatralnych. Z wykształcenia psycholog, ale ma za sobą również studia teatrologiczne. Jest laureatką wielu nagród literackich.

  Więcej
 • Brandon Mull - biografia, książki

  Brandon Mull - amerykański pisaż, autor książek dla dzieci i młodzieży z gatunku fantasy.

  Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 2 =
Ostatnio komentowane
Synod w Jamni zaczyna być podważany jako niezaistniały.
Marcin • 2020-08-01 22:23:11
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28