John Green, Gwiazd naszych wina - streszczenie

Hazel jest chora na raka. Jej rodzice podejrzewając depresję zmuszają ją do chodzenia na grupę wsparcia. Poznaje tam Augustusa, któremu 1,5 roku wcześniej amputowano nogę przez raka kości. Chłopak w tym momencie jest zdrowy, przyszedł na grupę wsparcia dla swojego przyjaciela, Izaaka, który traci wzrok.

Po spotkaniu Augustus zaprasza ją do siebie, by obejrzeli film. W samochodzie opowiadają sobie historię swoich chorób. W pokoju chłopca jest mnóstwo nagród - przed operacją grał w koszykówkę. Zapytana o ulubioną książkę Hazel odpowiada mu o powieści Cios udręki

Następnego dnia jej mama przypomina, że dziewczyna ma 33 pół urodziny. Jedzie na uczelnię, a później spotyka się z koleżanką ze szkoły. Podczas spotkania zdaje sobie sprawę jak bardzo oddaliły się od siebie od ostatniego spotkania. Wymawia się zmęczeniem i spędza kolejne 2 godziny czytając w samotności. Po powrocie do domu po raz kolejny otwiera swoją ulubioną książkę. Opowiada ona o dziewczynie chorej na raka. Ma otwarte zakończenie, co bardzo drażni Hazel, bo chciałaby się dowiedzieć co stało się z bohaterami. Pisała do autora, ale on nie odpowiedział na jej listy.

Pod jej wpływem Gus czyta Cios udręki i po zakończeniu

Polecamy również:

 • Agnieszka Frączek – biografia, twórczość

  Polska poetka urodzona w Warszawie w 1969 roku. Zyskała popularność dzięki twórczości skierowanej do dzieci i młodzieży. Agnieszka Frączek studiowała germanistykę. Zrobiła także doktorat i habilitację na Uniwersytecie Warszawskim. Więcej »

 • Danuta Wawiłow – biografia, twórczość

  Pisarka tworząca głównie literaturę dziecięcą, urodziła się 14 kwietnia 1942 roku w Koźmodiemansku. Była również poetką, tłumaczką i autorką słuchowisk radiowych. Jej debiut literacki przypada na rok 1961, kiedy na łamach „Współczesności” publikuje swoje wiersze. Pierwszy... Więcej »

 • Barbara Tylicka – biografia, książki

  Pisarka urodziła się 25 kwietnia 1925 roku w Warszawie. Pracowała również jako dziennikarka, publicysta i krytyk literacki. Jej pierwsze próby literackie przypadają na wiek trzynastu lat, kiedy Tylicka zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie literackim. Więcej »

 • Danuta Parlak – biografia, książki

  Autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży, ale również autorka słuchowisk, sztuk teatralnych. Z wykształcenia psycholog, ale ma za sobą również studia teatrologiczne. Jest laureatką wielu nagród literackich. Więcej »

 • Brandon Mull - biografia, książki

  Brandon Mull - amerykański pisaż, autor książek dla dzieci i młodzieży z gatunku fantasy. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 1 + 3 =
Ostatnio komentowane
9
kjkjkjkjk] • 2021-01-16 12:36:17
p
carlos • 2021-01-16 08:12:48
okej dzk
uga buga • 2021-01-15 10:25:25
piotr - dziękujemy za zwrócenie uwagi - wpis został poprawiony, pozdrawiamy :)
ADMIN • 2021-01-15 08:15:00
bardzo fajny tekst
lucek pucek • 2021-01-14 18:40:10