Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

John Green, Gwiazd naszych wina - streszczenie

Ostatnio komentowane
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Zhańbiony Mężczyzna Autor: Władysław Pitak Młodzi mężczyźni nie spieszą się d...
Władysław • 2020-01-25 07:42:34
Jak mnie znajdą to mnie zabijom przyjadom na swoich rowerkach kradzionych ze złomu i aut...
Janusz korwin darwin • 2020-01-24 12:36:12
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Hazel jest chora na raka. Jej rodzice podejrzewając depresję zmuszają ją do chodzenia na grupę wsparcia. Poznaje tam Augustusa, któremu 1,5 roku wcześniej amputowano nogę przez raka kości. Chłopak w tym momencie jest zdrowy, przyszedł na grupę wsparcia dla swojego przyjaciela, Izaaka, który traci wzrok.

Po spotkaniu Augustus zaprasza ją do siebie, by obejrzeli film. W samochodzie opowiadają sobie historię swoich chorób. W pokoju chłopca jest mnóstwo nagród - przed operacją grał w koszykówkę. Zapytana o ulubioną książkę Hazel odpowiada mu o powieści Cios udręki

Następnego dnia jej mama przypomina, że dziewczyna ma 33 pół urodziny. Jedzie na uczelnię, a później spotyka się z koleżanką ze szkoły. Podczas spotkania zdaje sobie sprawę jak bardzo oddaliły się od siebie od ostatniego spotkania. Wymawia się zmęczeniem i spędza kolejne 2 godziny czytając w samotności. Po powrocie do domu po raz kolejny otwiera swoją ulubioną książkę. Opowiada ona o dziewczynie chorej na raka. Ma otwarte zakończenie, co bardzo drażni Hazel, bo chciałaby się dowiedzieć co stało się z bohaterami. Pisała do autora, ale on nie odpowiedział na jej listy.

Pod jej wpływem Gus czyta Cios udręki i po zakończeniu

Polecamy również:

 • Agnieszka Frączek – biografia, twórczość

  Polska poetka urodzona w Warszawie w 1969 roku. Zyskała popularność dzięki twórczości skierowanej do dzieci i młodzieży. Agnieszka Frączek studiowała germanistykę. Zrobiła także doktorat i habilitację na Uniwersytecie Warszawskim. Więcej »

 • Danuta Wawiłow – biografia, twórczość

  Pisarka tworząca głównie literaturę dziecięcą, urodziła się 14 kwietnia 1942 roku w Koźmodiemansku. Była również poetką, tłumaczką i autorką słuchowisk radiowych. Jej debiut literacki przypada na rok 1961, kiedy na łamach „Współczesności” publikuje swoje wiersze. Pierwszy... Więcej »

 • Barbara Tylicka – biografia, książki

  Pisarka urodziła się 25 kwietnia 1925 roku w Warszawie. Pracowała również jako dziennikarka, publicysta i krytyk literacki. Jej pierwsze próby literackie przypadają na wiek trzynastu lat, kiedy Tylicka zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie literackim. Więcej »

 • Danuta Parlak – biografia, książki

  Autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży, ale również autorka słuchowisk, sztuk teatralnych. Z wykształcenia psycholog, ale ma za sobą również studia teatrologiczne. Jest laureatką wielu nagród literackich. Więcej »

 • Brandon Mull - biografia, książki

  Brandon Mull - amerykański pisaż, autor książek dla dzieci i młodzieży z gatunku fantasy. Więcej »

Komentarze (0)
3 + 2 =