Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Alan Alexander Milne, Chatka puchatka – streszczenie

Książka Alana Alexandra Milne to zbiór krótkich i zabawnych opowiadań, których bohaterami są mieszkańcy Stumilowego Lasu. Należą do nich zwierzątka: Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Tygrysek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała oraz Mama Kangurzyca i jej Maleństwo. Ich przyjacielem jest mały chłopiec o imieniu Krzyś. Każda z wymienionych postaci różni się swoimi postawami i charakterem, jednak zostały skonstruowane tak, by odzwierciedlać najważniejsze ludzkie cechy. Historie o zwierzątkach traktują o ich wzajemnych relacjach, głębokiej przyjaźni, a także sposobie postrzegania ludzi. Najważniejszym przesłaniem przygód Kubusia i jego przyjaciół jest przekonanie, że trzeba próbować się ze sobą porozumiewać i żyć w zgodzie oraz zaakceptować fakt, że każdy jest inny. W ten sposób można zyskać prawdziwych druhów na całe życie. Puchatek uczy nas także, że każdy ma swoje wady i zalety i należy nauczyć się je rozumieć i przyjmować. Tak dzieje się np. z przemądrzałością królika czy tchórzliwością osiołka Kłapouchego. Prosiaczek z kolei jest bardzo tchórzliwym zwierzątkiem, jednak w wierności i zaufaniu nie ma sobie równych. Tygrysek irytuje swoją żywiołowością, ale bywa jest przy tym chyba najsympatyczniejszym

Zobacz również

  • Kubuś Puchatek - streszczenie

    Krzyś dostał pluszowego misia, którego postanowił nazwać Kubusiem Puchatkiem. Puchatkiem nazywał kiedyś Krzysiu białego łabędzia pokrytego delikatnym puchem, zaś imię Kubuś należało do zaprzyjaźnionego niedźwiadka z ZOO.

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 4 + 4 =
Ostatnio komentowane
xd
xd • 2020-03-29 18:21:29
Dzięki, przydało się
Dawid • 2020-03-29 17:09:29
Jest ok:)
Nikusia • 2020-03-29 14:31:16
U SUCCCCCAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAAHAHHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...
Hot girl123 • 2020-03-29 11:57:05
łatwe
Ignacy • 2020-03-29 10:32:47