Kubuś Puchatek - streszczenie

Przedmowa

Krzyś dostał pluszowego misia, którego postanowił nazwać Kubusiem Puchatkiem. Puchatkiem nazywał kiedyś Krzysiu białego łabędzia pokrytego delikatnym puchem, zaś imię Kubuś należało do zaprzyjaźnionego niedźwiadka z ZOO.

Rozdział I: w którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i z pszczołami

Puchatek schodzi ze schodków zawsze głową w dół. Dzieje się tak dlatego, że ciągnie go za sobą Krzyś. Wieczorem Puchatek i Krzyś siadają przy kominku i słuchają ciekawych historyjek. Oto pierwsza z nich:

Kubuś Puchatek mieszkał w lesie. Na drzwiach jego chatki widniała wizytówka z napisem „J. Woreczko”. Pewnego razu Puchatek wybrał się na przechadzkę i tak znalazł się na polance, gdzie rósł wielki dąb. Gdy Puchatek stanął pod dębem, usłyszał bzykanie. Po dłuższej chwili rozmyślań doszedł do wniosku, że na wierzchołku dębu mieszkają pszczoły, które produkują miód. Ponieważ miś uwielbiał miód, postanowił wspiąć się na drzewo, by się posilić. Jednak, gdy wspiął się już dość wysoko, gałąź, na której stanął złamała się i Miś spadł w zarośla pod dębem. Gdy już wygramolił się z krzaków, pomyślał, że w kłopocie może pomóc mu Krzyś, który mieszkał na drugim końcu Lasu.

Puchatek poszedł do swojego

Polecamy również:

  • Kubuś Puchatek – plan wydarzeń

    1. Puchatek znajduje w Lesie dąb, na którym mieszkają pszczoły.2. Kubuś wdrapuje się na drzewo, jednak spada z niego.3. Miś prosi o pomoc Krzysia. Więcej »

  • Kubuś Puchatek – opracowanie (geneza, czas i miejsce akcji, motywy, problematyka)

    Przygody Kubusia Puchatka powstały w roku 1926. Syn Milnego - Cristopher był pierwowzorem Krzysia. Gdy miał rok, ojciec kupił mu w Harroldsie w Londynie, pluszowego misia firmy Alfa Farnell. Miś ten stał się później tytułowym Kubusiem Puchatkiem, bohaterem serii opowiadań dla najmłodszych. Więcej »

  • Kubuś Puchatek – bohaterowie

    Krzyś to kilkuletni chłopiec. Lubi słuchać opowieści, które wieczorami opowiada mu tata. Ulubioną jego zabawką jest pluszowy miś. Mieszka na skraju Lasu. Wszystkie zwierzątka przychodzą do niego po radę. Czasem urządza przyjęcia lub podwieczorki dla mieszkańców Lasu. Potrafi czytać i pisać. Pomaga... Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 2 =
Ostatnio komentowane
Friz pozdro
• 2022-05-17 18:02:41
@ Krzyż, o co Tobie się rozchodzi?
• 2022-05-16 23:41:06
Dzięki pomogło
• 2022-05-16 19:44:12
Fajne fajnie
• 2022-05-16 19:35:14
fajne
• 2022-05-16 16:04:04