Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Kubuś Puchatek – opracowanie (geneza, czas i miejsce akcji, motywy, problematyka)

Geneza

Przygody Kubusia Puchatka powstały w roku 1926. Syn Milnego - Cristopher był pierwowzorem Krzysia. Gdy miał rok, ojciec kupił mu w Harroldsie w Londynie, pluszowego misia firmy Alfa Farnell. Miś ten stał się później tytułowym Kubusiem Puchatkiem, bohaterem serii opowiadań dla najmłodszych. Maskotka Cristophera otrzymała swoje imię po niedźwiadku, będącym żywą maskotką Korpusu Weterynaryjnego Kanady. Zwierzę trafiło w roku 1914 do Ogrodu Zoologicznego w Wielkiej Brytanii, gdzie żyło wiele lat, a po jego śmierci ufundowano mu nawet naturalnych rozmiarów pomnik.

Czas i miejsce akcji

Akcja poszczególnych historyjek rozgrywa się we wszystkich czterech porach roku. Latem Miś chce podkraść miód pszczołom mieszkającym w starym dębie i tkwi w wejściu do norki Królika, zimą - Puchatek razem z Prosiaczkiem tropią w zagajniku łasiczki i lisy, jesienią przyjaciele robią pułapkę na słonie, a wiosną Prosiaczek zostaje uratowany z powodzi przez Puchatka i Krzysia. W maju chłopiec wyprawia przyjęcie na cześć Misia. Można więc przypuszczać, że książka obejmuje wydarzenia, jakie miały miejsce w ciągu jednego roku w Stumilowym Lesie.

Miejscem akcji jest Stumilowy Las, w którym mieszkają Puchatek

Zobacz również

  • Kubuś Puchatek – plan wydarzeń

    1. Puchatek znajduje w Lesie dąb, na którym mieszkają pszczoły.2. Kubuś wdrapuje się na drzewo, jednak spada z niego.3. Miś prosi o pomoc Krzysia.

    Więcej
  • Kubuś Puchatek – bohaterowie

    Krzyś to kilkuletni chłopiec. Lubi słuchać opowieści, które wieczorami opowiada mu tata. Ulubioną jego zabawką jest pluszowy miś. Mieszka na skraju Lasu. Wszystkie zwierzątka przychodzą do niego po radę. Czasem urządza przyjęcia lub podwieczorki dla mieszkańców Lasu. Potrafi czytać i pisać. Pomaga zwierzątkom w kłopo...

    Więcej

Losowe zadania

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 4 =
Ostatnio komentowane
Pomylono kąty
dsf • 2020-06-22 16:11:37
wow
Kasia • 2020-06-17 11:55:30
jezu ale trudne
iwo • 2020-06-16 18:19:06
dzieki
halinka • 2020-06-15 11:00:28
Rzym podbity przez barbarzyńców powoli całkowicie zamierał. Styl romański jest uprosz...
Badacz wlotów i upadków cywilizacji • 2020-06-11 21:16:11