Dorota Kassjanowicz, Cześć, wilki! – streszczenie

Bohaterem powieści jest jedenastoletni Filip, który potwornie się nudzi podczas wakacji. Dotychczasowe rozrywki nie sprawiają mu już przyjemności, a do tego jego rodzice zdają się być całkowicie pochłonięci pracą i własnymi sprawami. Z czasem relacja chłopca z rodzicami przybiera wręcz toksyczne kształty. Tracą do siebie wzajemne zaufanie, mama ogranicza Filipowi dostęp do komputera. Również relacje między pozostałymi członkami rodziny nie rysują się kolorowo – mama Filipa jest pokłócona z ciotką, a podłożem konfliktu jest zazdrość o sytuację finansową. Chłopiec postanawia uciec w świat wyobraźni – pomaga mu w tym ciocia, która pracuje ja scenarzystka i pisarka. Filip zaczyna odkrywać u siebie rożne emocje, które postanawia zapisać na komputerze. Jego rodzice natomiast myślą, że syn korzysta ze sprzętu tylko do gier. Po zabraniu komputera przez mamę chłopiec pisze u swojej krewnej. Powstaje z tego bardzo zgrabna i barwna historia chłopca, który opowiada o swojej samotności, ubierając całe opowiadane w baśniową szatę.

Polecamy również:

 • Katarzyna Ryrych – biografia

  Autorka urodziła się w Krakowie 26 lutego 1959 roku. Oprócz pisarstwa zajmuje się także malarstwem i nauczaniem w szkole. Więcej »

 • Marcin Szczygielski - biografia

  Polski pisarz i dziennikarz urodzony 28 maja 1972 roku. W latach 1998-2000 pracował jako dyrektor artystyczny w magazynie „Playboy” oraz dyrektor kreatywny portalu „Ahoj.pl”. Był zatrudniony również w Instytucie Wydawniczym Latarnik. Więcej »

 • Francesco D’Adamo – biografia

  Włoski pisarz urodzony w Mediolanie 2 lutego 1949 roku. Przyszedł na świat w rodzinie uchodźców z Istrii. Przez pewien czas mieszkał w Cremonie, następnie przeniósł się do Mediolanu. Więcej »

 • Renata Piątkowska – biografia i twórczość

  Renata Piątkowska urodziła się 2 kwietnia 1958 roku. Jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci i młodzieży. Więcej »

 • Trzy świnki - streszczenie, opracowanie

  Baśń opowiada o rodzeństwie trzech świnek, które przemierzały cały świat w poszukiwaniu miejsca, w którym mogłyby postawić swój wymarzony dom. Po długiej wędrówce zwierzątka znalazły taką okolicę i każde z nich postanowiło wybudować własny domek. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 5 =
Ostatnio komentowane
super wyjaśnione!
Amelia • 2021-12-07 07:58:07
Fajne
Geniusz matematyczny • 2021-12-06 19:23:28
Ruda, dziękujemy za zwrócenie uwagi, poprawione :)
ADMIN • 2021-12-07 11:56:56
Łatwo
bynio • 2021-12-05 15:42:03
ok
Shrek • 2021-12-04 18:50:37