Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Maciej Wojtyszko, Bromba i inni – streszczenie

Ostatnio komentowane
pozdrawiam ciepło z wigilii
kluska a • 2019-12-06 14:12:20
kjj
n • 2019-12-06 12:44:28
Dzk
Serek • 2019-12-05 21:29:59
jd
jd • 2019-12-05 16:50:39
Komentarz nie został zapisany. Nie podano treści komentarza lub nazwy komentującego.Kom...
Komentarz nie został zapisany. Nie podano treści komentarza lub nazwy komentującego.Komentarz nie został zapisany. Nie podano tr • 2019-12-04 17:25:17
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Pciuch

Pciuhami nazywano stworzenia zamieszkujące czas. Ujawniały się innym jedynie wczoraj albo jutro. Pciuchów było trzydzieści. Ten o numerze 24. był pracownikiem poczty i zajmował się dystrybucja spóźnionych przesyłek na hulajnodze. Miał właśnie dostarczyć przesyłkę na wczoraj, ale był pewien kłopot bo przyjechał w to miejsce o wiele za wcześnie. Szczęśliwie jednak udało się dostarczyć paczkę w odpowiednim momencie.

Fumy

To opowiadanie opisuje kolejny rodzaj zwierzątek – Fumy, które bardzo lubiły podróżować. Każdy z nich posiadał dziewięć rąk i wydawał ciekawe dźwięki. Głównym zajęciem stworków było odpoczywanie. Bardzo się przy tym męczą więc potem znów, jeszcze bardziej odpoczywają. Czasami jeszcze zajadają smakołyki i śpiewają piosenki. Fumy dziwiły się szczególnie bobrom, które ciężko pracowały przy budowie tam.

Gżdacz

Najmniejszy wszechświat zamieszkują Gżdacze – przedostają się do naszego świata przez powstałą Dziurę Kosmiczną. Jeden z nich natrafił na naradę pod Auspicjami, w której uczestniczyli wszyscy naukowcy z okolic Krakowa. Mały Gżdzacz pomógł jeszcze małemu chłopcu odnaleźć mamę i wrócił do swojego świata bo zrobił się bardzo głodny.

Bromba

Bromba była stworzeniem

Polecamy również:

 • Małgorzata Strzałkowska – biografia, książki

  Autorka urodziła się 18 stycznia 1955 roku w Warszawie. To polska pisarka i ilustratorka książek dla dzieci. W Warszawie ukończyła edukację podstawową, a następnie rozpoczęła studia bibliotekoznawcze w Łodzi. Więcej »

 • Halina Rudnicka – biografia, książki

  Halina Rudnicka, a właściwie Halina Hausman to polska pisarka i publicystka o pochodzeniu żydowskim. Była również autorką wieli podręczników dla dzieci i młodzieży. Urodziła się w Mławie 12 października 1909 roku. Więcej »

 • Gösta Knutsson – biografia, książki

  Gosta Knutsson był radiowcem i pisarzem szwedzkiego pochodzenia. Urodził się  Sztokholmie 12 października 1908 roku. Jego ojciec był kupcem, jednak Gosta od małego interesował się literaturą. Więcej »

 • Małgorzata Piekarska – biografia, książki

  Pisarka urodziła się 24 lipca 1967 roku w Warszawie. Jest również dziennikarką prasową i telewizyjną. Debiutowała w 1986 roku, kiedy w czasopiśmie „Okolice” opublikowała swoje opowiadania. W Telewizji Polskiej natomiast emitowane były jej reportaże. Więcej »

 • Siergiej Michałkow – biografia, książki

  Michałkow urodził się w Moskwie 13 marca 1913 roku. Był rosyjskim poetą i bajkopisarzem o pochodzeniu ziemiańskim. Twórca napisał wiele książek dla dzieci i młodzieży, ale jest również autorem słów do hymnu Rosji oraz Związku Radzieckiego. Więcej »

Komentarze (0)
1 + 3 =