Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Richard i Florence Atwater, Pan Popper i jego pingwiny – streszczenie

Tytułowym bohaterem powieści jest malarz pokojowy mieszkający w małym miasteczku o nazwie Cicha Woda. Zwykle jesienią pan Popper nie ma zbyt wielu zleceń, więc spędza czas na studiowaniu książek o biegunie południowym. Uwielbia czytać o wielkich odkrywcach tajemniczych zakątków świata. Ma żonę i dwoje dzieci – Billa i Janie.

Pewnego dnia bohater dostaje przesyłkę nadaną z Antarktydy i od tego momentu zmienia się jego życie. W wyniku nieporozumienia otrzymuje w paczce żywe pingwiny. Początkowo skonsternowany całą sytuacją z czasem pan Popper zaczyna żywić do tych ptaków sympatię. Małe zwierzątka przewracają życie państwa Popperów do góry nogami, ale w sympatyczny sposób. Jeden z nich zakłada gniazdo w lodówce, inny zjeżdża na brzuchu ze schodów oraz ściągają różnorakie kłopot na swoich gospodarzy. Pingwina, który jako pierwszy pojawił się w przesyłce pan Popper nazwał „Kapitanem Cookiem” – od nazwiska słynnego podróżnika Jamesa Cooka. Cała rodzina dba o to, by pingwiny czuły się w ich domu jak w naturalnym środowisku – szczęśliwie za oknem akurat panuje zima i odpowiednio niska temperatura. Jedna z samic rodzi potomstwo, na skutek czego pan Popper zostaje właścicielem kolejnych dziesięciu ptaków, które zaczynają generować coraz większe koszty utrzymania gospodarstwa domowego.

Mężczyzna zadecydował, że zwierzęta muszą zacząć same na siebie zarabiać, dlatego stworzył z nich grupę cyrkową. Niebawem trupa pod nazwą „Popper’s Performing Penguins” zaczyna dawać występy w całym kraju. Niestety w jednym z teatrów w Nowym Jorku dochodzi do nieporozumienia i cały zespół zostaje aresztowany. Admirał Drake, za sprawą którego pingwiny znalazły się u Popperów zabiera je na wyprawę na biegun północny i obiecuje uwolnić w naturalnym środowisku.

 

Zobacz również

Losowe zadania

 • Ustal reakcję redoks dla wodorotlenku wapnia i chloru

  Uzgodnij poniższą reakcję redoks, określ jaki to typ reakcji i wyjaśnij na czym polega. Wskaż utleniacz i reduktor. Określ stopnień utlenienia chloru w każdej cząsteczce. Ca(OH)2 + Cl2 → Ca(ClO)2 + CaCl2 + H2O

  0 Odpowiedz Więcej
 • Wskaźnik feminizacji

  Oblicz wskaźnik feminizacji dla Bydgoszczy, korzystając z poniższych danych za rok 2018. Napisz, co oznacza (wyraża) otrzymana wartość wskaźnika.   Liczba ludności: 350 178 Liczba mężczyzn: 164 754 Liczba kobiet: 185 424 Źródło: Bank Danych Lokalnych GUS

  0 Odpowiedz Więcej
 • Znajdź dopełnienie w zdaniu

  Znajdź w zdaniach dopełnienie. Ania nie znalazła tej ulicy. Wojtek przyglądał się brązowemu kotu. Antek zobaczył na niebie latający balon. Marek wyszedł z psem na spacer. Ola opowiadała o tej nowej Marcie.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Denaturacja a koagulacja białek

  Omów różnicę pomiędzy koagulacją a denaturacją białek. Który z tych procesów jest nieodwracalnych?

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zamień zdania na równoważniki zdań.

  Zamień podane zdania na równoważniki zdań. 1. Amalia jest statkiem opływającym małe wyspy. 2. Jak masz na imię? 3. Obowiązuje zakaz palenia w miejsach publicznych. 4. Idź do lekarza! 5. Gdzie zostawiłeś nasze bagaże? 6. Zaginęła siedmioletnia dziewczynka. 7. Nie biegajcie po klasie! 8. Za kotarą siedzą aktorzy. 9. J...

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 5 + 2 =
Ostatnio komentowane
KKKK
MISTRZ • 2020-04-03 14:45:57
d
d • 2020-04-03 13:15:01
n
bn • 2020-04-03 12:55:19
super
xxgosiaxx123456 • 2020-04-03 11:05:11
Prawie jakbym widział to, czego nie uczyłem się w szkole średniej, a być może to jes...
Aleksander • 2020-04-03 10:40:04