Agnieszka Stelmaszyk, Kroniki Archeo – opracowanie, streszczenie

Opracowanie

Kroniki Archeo to seria dwunastu książek autorstwa Agnieszki Stelmaszczyk. W jej skład wchodzą następujące tytuły:

Tajemnica Klejnotu Nefertiti; Skarb Atlantów; Sekret Wielkiego Mistrza; Klątwa Złego Smoka; Zagadka Diamentowej Doliny; Zaginiony klucz do Asgardu; Przepowiednia Synów Słońca; Dziennik podróżnika; Szyfr Jazona; Komnata Szeptów; Oko Węża; Złoty szlak.

Pierwszy tom serii ukazał się w 2010 roku, a wydawanie kolejnych części wciąż trwa (autorka zapowiedziała koniec serii na rok 2013, jednak cykl okazał się na tyle popularny, że fani poprosili Agnieszkę Stelmaszczyk o jego kontynuację). Co ciekawe wszystkie książki zostały przetłumaczone na języki czeski, litewski, azerski i ukraiński.

 

Streszczenie

Głównymi bohaterami przygód opisanych przez Agnieszkę Stelmaszczyk są Bartek i Ania Ostrowscy oraz Mary Jane, Jim i Martin. Dzieci wyruszają w podróż pełną niezwykłych zdarzeń, wcielając się w role detektywów, próbujących rozwikłać poszczególne zagadki. Z każdą kolejną związana jest jakaś tajemnica oraz niebezpieczeństwo. Razem z bohaterami czytelnik podróżuje właściwie po całym świecie – akcja rozgrywa się m.in. na terenie Egiptu, Austrii czy nawet Japonii. Bohaterowie w którymś momencie muszą zmierzyć się także z przeciwnościami czyhającymi na nich w dżungli. W kolejnych tomach postacie będą musiały spróbować swoich sił w poszukiwaniu zaginionych, królewskich kosztowności i innych skarbów.

Polecamy również:

 • Trzy świnki - streszczenie, opracowanie

  Baśń opowiada o rodzeństwie trzech świnek, które przemierzały cały świat w poszukiwaniu miejsca, w którym mogłyby postawić swój wymarzony dom. Po długiej wędrówce zwierzątka znalazły taką okolicę i każde z nich postanowiło wybudować własny domek. Więcej »

 • Marcin Szczygielski - biografia

  Polski pisarz i dziennikarz urodzony 28 maja 1972 roku. W latach 1998-2000 pracował jako dyrektor artystyczny w magazynie „Playboy” oraz dyrektor kreatywny portalu „Ahoj.pl”. Był zatrudniony również w Instytucie Wydawniczym Latarnik. Więcej »

 • Dorota Kassjanowicz – biografia

  Polska pisarka urodzona  w 1968 roku. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie pod pseudonimem Dorota Ciupkiewicz tworzyła książki dla młodzieży, a także wiele tekstów muzycznych m.in. teksty dla Hanny Banaszak czy Ewa Bem. Więcej »

 • Katarzyna Ryrych – biografia

  Autorka urodziła się w Krakowie 26 lutego 1959 roku. Oprócz pisarstwa zajmuje się także malarstwem i nauczaniem w szkole. Więcej »

 • Marcin Kozioł – biografia, twórczość

  Urodził się 2 lipca 1977 roku i tworzy książki skierowane głównie do dzieci i młodzieży. W latach 1994-1996 uczęszczał do prywatnej szkoły średniej w Gordonstoun w Szkocji, a następnie kontynuował naukę na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Więcej »

Komentarze (1)
Wynik działania 5 + 3 =
kupa
2023-04-17 13:59:08
witam
 • Najnowsze
 • Losowe
Ostatnio komentowane
Ani słowa o czworościanie którego krawędzie, powierzchnie i objętość - są wyrażon...
• 2024-03-04 21:58:56
takie łątwe
• 2024-03-04 15:46:48
"Mianem libertarianizmu zwykło się nazywać najbardziej radykalny nurt liberalizmu." No...
• 2024-03-01 10:11:23
Super i MEGA pomocne!
• 2024-02-28 10:18:34
joł joł jowisz najwiekszy olbrzym gazowy 5 od słonca na pewno nie przeoczysz choć mooj...
• 2024-02-27 14:59:44