Agnieszka Stelmaszyk, Kroniki Archeo – opracowanie, streszczenie

Opracowanie

Kroniki Archeo to seria dwunastu książek autorstwa Agnieszki Stelmaszczyk. W jej skład wchodzą następujące tytuły:

Tajemnica Klejnotu Nefertiti; Skarb Atlantów; Sekret Wielkiego Mistrza; Klątwa Złego Smoka; Zagadka Diamentowej Doliny; Zaginiony klucz do Asgardu; Przepowiednia Synów Słońca; Dziennik podróżnika; Szyfr Jazona; Komnata Szeptów; Oko Węża; Złoty szlak.

Pierwszy tom serii ukazał się w 2010 roku, a wydawanie kolejnych części wciąż trwa (autorka zapowiedziała koniec serii na rok 2013, jednak cykl okazał się na tyle popularny, że fani poprosili Agnieszkę Stelmaszczyk o jego kontynuację). Co ciekawe wszystkie książki zostały przetłumaczone na języki czeski, litewski, azerski i ukraiński.

 

Streszczenie

Głównymi bohaterami przygód opisanych przez Agnieszkę Stelmaszczyk są Bartek i Ania Ostrowscy oraz Mary Jane, Jim i Martin. Dzieci wyruszają w podróż pełną niezwykłych zdarzeń, wcielając się w role detektywów, próbujących rozwikłać poszczególne zagadki. Z każdą kolejną związana jest jakaś tajemnica oraz niebezpieczeństwo. Razem z bohaterami czytelnik podróżuje właściwie po całym świecie – akcja rozgrywa się m.in. na terenie Egiptu, Austrii czy nawet Japonii. Bohaterowie w którymś momencie muszą zmierzyć się także z przeciwnościami czyhającymi na nich w dżungli. W kolejnych tomach postacie będą musiały spróbować swoich sił w poszukiwaniu zaginionych, królewskich kosztowności i innych skarbów.

Polecamy również:

 • Trzy świnki - streszczenie, opracowanie

  Baśń opowiada o rodzeństwie trzech świnek, które przemierzały cały świat w poszukiwaniu miejsca, w którym mogłyby postawić swój wymarzony dom. Po długiej wędrówce zwierzątka znalazły taką okolicę i każde z nich postanowiło wybudować własny domek. Więcej »

 • Marcin Szczygielski - biografia

  Polski pisarz i dziennikarz urodzony 28 maja 1972 roku. W latach 1998-2000 pracował jako dyrektor artystyczny w magazynie „Playboy” oraz dyrektor kreatywny portalu „Ahoj.pl”. Był zatrudniony również w Instytucie Wydawniczym Latarnik. Więcej »

 • Dorota Kassjanowicz – biografia

  Polska pisarka urodzona  w 1968 roku. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie pod pseudonimem Dorota Ciupkiewicz tworzyła książki dla młodzieży, a także wiele tekstów muzycznych m.in. teksty dla Hanny Banaszak czy Ewa Bem. Więcej »

 • Katarzyna Ryrych – biografia

  Autorka urodziła się w Krakowie 26 lutego 1959 roku. Oprócz pisarstwa zajmuje się także malarstwem i nauczaniem w szkole. Więcej »

 • Francesco D’Adamo – biografia

  Włoski pisarz urodzony w Mediolanie 2 lutego 1949 roku. Przyszedł na świat w rodzinie uchodźców z Istrii. Przez pewien czas mieszkał w Cremonie, następnie przeniósł się do Mediolanu. Więcej »

Komentarze (0)
Wynik działania 2 + 5 =
Ostatnio komentowane
5+1
jek • 2021-09-26 16:27:01
9+10=21
A • 2021-09-26 14:54:26
hh
ja • 2021-09-26 14:53:03
aha
sram • 2021-09-26 14:47:23
xd
dada • 2021-09-25 10:23:54