Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Erich Kästner, 35 maja – streszczenie

Głównym bohaterem książki jest Konrad, uczeń doskonale radzący sobie w matematyce, ale nie posiadający smykałki do przedmiotów humanistycznych. Uczniowie o umysłach ścisłych dostają polecenie, by w ramach pracy domowej opisać w formie wypracowania morza południowe. Celem tego zadania jest praca nad wyobraźnią tych, którzy na co dzień rzadko z niej korzystają. Chłopcu z pomocą przychodzi jego wuj Rabarbar, który zabiera go na niezwykłą wyprawę. Bohaterowie spotykają po drodze dziwne osobistości i odwiedzają niesamowite miejsca np. kraj leniwych Pasibrzuchów pełen nowatorskich wynalazków czy Świat na Opak jako futurystyczną wizję rzeczywistości, w którym rządy sprawują dzieci. Podczas całej podróży towarzyszy im mówiący koń na wrotkach. Natykają się na kangury robiące na drutach, dziewczynkę w kratkę oraz egzotyczne zwierzęta jak rekiny, tygrysy czy słonie. Wszystkie te zdarzenia rozgrywają się w ciągu jednego dnia – 35 maja. Pomimo szerokiego zakresu wyprawy Konrad zdąża wrócić na kolację z rodzicami, podczas której nikt nie domyśla się jego przygód z ostatnich kilku godzin. Po posiłku bohater napisał wspaniałe wypracowanie.

 

Zobacz również

Losowe zadania

 • Regiony i krainy historyczno-geograficzne

  Przyporządkuj podane nazwy krain historyczno-geograficznych i regionów (1-6) do podanych państw (A-F), na terenie których się znajdują. 1. Andaluzja 2. Besarabia 3. Bretania 4. Kalabria 5. Kornwalia 6. Turyngia   A. Francja B. Hiszpania C. Mołdawia D. Niemcy E. Wielka Brytania F. Włochy

  0 Odpowiedz Więcej
 • Podkreśl podmioty w zdaniach i rozpoznaj ich rodzaje.

  Podkreśl podmioty w zdaniach i rozpoznaj ich rodzaje. Agnieszka jest dobrą uczenicą. Usiadła na krześle. Nie ma mleka. Jestem z siebie zadowolona. Zabraknie nam dziś wody. Ona lubi rzodkiewkę. Oskar nienawidzi pierogów. Zabiorę cię w podróż. Wciąż przybywa śmieci. Konrad zjadł wszystkie orzeszki.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Oblicz stężenie molowe mieszaniny KOH i NaOH w roztworze

  400 cm3 roztworu otrzymano w wyniku rozpuszczenia w wodzie 20g  mieszaniny wodorotlenku sodu i potasu w stosunku molowym 2:3. Oblicz stężenie molowe NaOH i KOH w takim roztworze. Przyjmij następujące masy atomowe: MNa = 23u, MH = 1u, MO = 16u, MK = 39u, zaś wynik podaj z dokładnością do 2. miejsca po przecinku.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Zapisz równania reakcji, o których mowa w treści zadania

  Bezbarwny gazowy produkt reakcji miedzi z rozcieńczonym kwasem azotowym(V) zmieszano z powietrzem. Powstały gazowy produkt przepuszczono przez naczynie z wodą. Zapisz równania reakcji, o których mowa w opisie doświadczenia. Nazwij ostatnią reakcję.

  0 Odpowiedz Więcej
 • Niedobór witamin

  Poniżej podano szereg chorób wywołanych niedoborem witamin. Dopisz do nich nazwy tych witamin. szkorbut - __________ kurza ślepota - __________ krzywica - __________ choroba beri-beri - __________

  0 Odpowiedz Więcej
Komentarze (0)
Wynik działania 3 + 3 =
Ostatnio komentowane
Porównanie homeryckie - Kowalski pierdzi jak świnia
Wojtek • 2020-04-05 15:09:57
0
0 • 2020-04-05 12:12:02
fajne
test • 2020-04-05 09:12:48
uwu
uwu • 2020-04-05 09:10:20
hi
AJMI • 2020-04-05 07:57:58