Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Księga Daniela - strona 2

Ostatnio komentowane
Pawle, dziękujemy za zwrócenie uwagi - tekst został już poprawiony.
ADMIN • 2020-02-21 08:23:54
Dziękujemy za zwrócenie uwagi, wpis został poprawiony.
ADMIN • 2020-02-21 08:31:24
Fajne ale lepiej jak by było w podpunktach ! Fajna Stronka KC !
Filut • 2020-02-20 19:33:52
Przydatne Dzięki temu zrobiłem zadanie z chemii oczywiście
KNDisso • 2020-02-19 18:50:16
fajne bardzo pomaga w zad. :)
LusiaYt • 2020-02-19 18:13:07
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

się bowiem wielka statua, której głowa była ze złota, piersi i ramiona ze srebra, brzuch i biodra z brązu, nogi z żelaza, a stopy częściowo z żelaza, a częściowo z gliny. Od posągu jednak odłączył się kamień, mimo że nie tknęła go żadna ręka ludzka, i połamał stopy figury. Wtedy zawalił się cały posąg. Z kolei kamień rozrósł się do niewyobrażalnych rozmiarów i napełnił całą ziemię.

Owe metale wymienione we śnie miały symbolizować królestwa i potęgi: złoto - Babilon, srebro - Persję, brąz - Grecję, żelazo - Rzym, a żelazo i glina - późniejsze imperium rzymskie podzielone na wschód i zachód. Każde jednak z tych królestw, następujących po sobie, ulegnie zniszczeniu. Dopiero Królestwo Boże, symbolizowane przez kamień, nigdy nie zostanie pokonane:

Jego władza nie przejdzie na żaden inny naród. Zetrze i zniweczy ono wszystkie te królestwa, samo zaś będzie trwało na zawsze. (Dn 2,44)

Po tej przepowiedni Nabuchodonozor wywyższył Daniela, obdarował bogactwami i uczynił go zarządcą nad prowincją babilońską. Daniel zinterpretował także sen króla o drzewie, który zapowiadał wypędzenie władcy i jego upadek, a także nawrócenie. Proroctwo spełniło się i rok spędził Nabuchodonozor w odosobnieniu,

Polecamy również:

 • Księga Rodzaju - streszczenie

  Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami. Więcej »

 • Księga Wyjścia - streszczenie

  Księga Wyjścia rozpoczyna się opisem początków niewolnictwa Izraelitów w Egipcie. Po śmierci Józefa i faraona, który go faworyzował, Żydzi są traktowani jako uciążliwi osadnicy. Więcej »

 • Księga Kapłańska

  Księga Kapłańska wchodzi w skład Starego Testamentu. Jest nazywana również 3. Księgą Mojżeszową i należy do Pięcioksięgu. Więcej »

 • Księga Liczb

  Księga Liczb to czwarta Księga Mojżeszowa wchodząca w skład Pięcioksięgu (czyli Tory - Świętej Księgi judaizmu). Hebrajski tytuł księgi to BeMidbar czyli Na pustyni. Więcej »

 • Księga Powtórzonego Prawa

  Księga Powtórzonego Prawa (łac. Deuteronomium) to 5. Księga Mojżeszowa w Biblii Hebrajskiej, jak i piąta księga w kanonie Starego Testamentu. Jej autorstwo jest przypisywane Mojżeszowi. Więcej »

Komentarze (2)
1 + 1 =
Komentarze
ADMIN • 2017-03-15 14:37:15
@Capri - miło nam :) Pozdrawiamy.
Capri • 2017-03-13 18:58:39
Dzięki, to było bardzo przydatne :)