Michalitki (Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła; skrót: CSSMA) to żeńskie zgromadzenie zakonne założone w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu przez bł. ks. Bronisława Markiewicza i Annę Kaworek pod koniec XIX w. Kościół zatwierdził zgromadzenie 21 sierpnia 1928 r. Głównym patronem wspólnoty jest św. Michał Archanioł.
Podstawą życia sióstr są dwie dewizy: „Któż jak Bóg” oraz „Powściągliwość i Praca”. Za cel michalitki uznają ukazywanie Chrystusa światu, ze szczególnym uwzględnieniem ewangelizacji dzieci i młodzieży. Swoją posługę realizują przede wszystkim poprzez pracę wychowawczą, katechetyczną, charytatywną i społeczną (zarówno w poszczególnych parafiach, jak i na misjach). W Polsce zgromadzenie prowadzi obecnie 6 domów dziecka, 6 przedszkoli, 3 świetlice środowiskowe i 1 dom matki i dziecka. Wiele sióstr działa jako katechetki, pielęgniarki, zakrystianki, organistki, kancelistki i opiekunki parafialne.
Siostry pracują nie tylko w Polsce (30 placówek parafialnych), ale także w Niemczech, we Włoszech, Francji, Białorusi i Ukrainie. Od 1984 r. obecne są również w Kamerunie (Afryka) na dwóch placówkach misyjnych. Na świecie jest 260 michalitek, w tym 240 narodowości polskiej.