Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Morderstwie w Orient Expressie - streszczenie

Ostatnio komentowane
o
Matylda2 • 2020-01-26 15:25:13
jd
rakol • 2020-01-26 14:13:47
Całkiem przydatne! ...
Anna Maria-Wesołowska • 2020-01-25 16:25:01
Rodzina (na szczęście) nie jest przystankiem lecz pierwszą naturalną grupą społeczn...
Władysław • 2020-01-25 07:50:20
W ostatnich latach na naszym rynku prasowym pojawiło się wiele kolorowych, pięknie wyda...
Władysław • 2020-01-25 07:46:55
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Herkules Poirot wraca pociągiem z Azji do Europy. Po drodze zamierza spędzić kilka dni w Stambule. razem z nim jedzie tylko dwóch pasażerów Mary Debenem i pułkownik Arbuthnot, którzy spędzają razem czas. W trakcie drogi pociąg zatrzymują się niespodziewanie, co denerwuje pasażerkę, która boi się spóźnić na przesiadkę.

W hotelu Poirot dowiaduje się, że musi zmienić plany i natychmiast wracać do Londynu. Spotyka też znajomego - pana Bouc, który jedzie w tę samą stronę. Choć o tej porze roku nie powinno być problemu z wolną kuszetką dla Poirota nie ma miejsca w pociągu. W ostatniej chwili zajmuje miejsce człowieka, który się nie pojawił. Trafia do przedziału z MacQueenem. 

Następnego dnia przy obiedzie zastanawia go różnorodność ludzi jadących pociągiem. Gdy wszyscy opuszczają wagon restauracyjny jeden z pasażerów, Ratchet, prosi Poirota o ochronę, ponieważ ktoś grozi mu śmiercią. Detektyw nie przyjmuje propozycji.

Herkules zmienia przedział na pierwszą klasę - jest w nim sam. W nocy słyszy krzyk w przedziale nieopodal. Pociąg zatrzymuje się przez zamieć śnieżną. Późną nocą coś uderza w jego drzwi - kiedy wygląda na korytarz widzi kobietę w szkarłatnym kimonie znikającą na końcu prz

Polecamy również:

 • Jerzy Szaniawski – biografia, książki

  Jerzy Szaniawski urodził się 10 lutego 1886 roku w Zegrzynku. Był autorem dramatów, powieści, członkiem Polskiej Akademii Literatury. Więcej »

 • Juliusz Kaden-Bandrowski – biografia, książki

  Pisarz urodził się 24 lutego 1885 roku w Rzeszowie. Prócz kariery literackiej prowadził także życie wojskowe – był kapitanem piechoty Wojska Polskiego. Bandrowski studiował pianistykę w Krakowie, Lwowie, a także Lipsku i Brukseli, jednak kariery muzyka nie podjął ze względu na problemy z ręką... Więcej »

 • John Steinbeck – biografia, książki

  Pisarz urodził się 27 lutego 1902 roku w Salinas. Jako, że Steinbeck miał trzy siostry, większość dzieciństwa spędził w otoczeniu kobiet. Od najmłodszych lat przejawiał wrażliwość artysty, dostrzegającego piękno otaczającego go świata. Sprzyjało temu wychowywanie się pośród malowniczego krajobrazu San... Więcej »

 • Józef Wittlin - biografia i twórczość

  Urodził się 17 sierpnia 1896 roku w Dmytrowie w Małopolsce Wschodniej. Poeta, prozaik i tłumacz, pochodzący z rodziny żydowskiej. Jest autorem licznych powieści poetyckich i esejów. Więcej »

 • Jerzy Liebert - biografia, wiersze

  Jerzy Liebert to polski poeta tworzący w dwudziestym wieku. Urodził się 23 lipca 1904 roku w Częstochowie, a zmarł 19 czerwca 1931 w Warszawie. Uchodzi za twórcę okresu międzywojennego. Pochodził z niezbyt zamożnej rodziny – jego ojciec pracował jako inżynier. Więcej »

Komentarze (0)
3 + 2 =