Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

1 Księga Kronik i 2 Księga Kronik - strona 7

Ostatnio komentowane
Xdddddd
rox • 2019-11-20 20:10:39
grgr
gfgfffg gfg • 2019-11-20 16:36:17
Skomentuj tekst
Imię/nick • 2019-11-20 15:12:50
Bardzo dobry
Halina • 2019-11-20 07:38:50
pięknie
ao • 2019-11-19 18:45:43
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

królestwem północnym i południowym. Wiele osób skorzystało z zaproszenia Ezechiasza. Usunięto również posągi bożków pogańskich z Jerozolimy.

Królestwo Judy najechał król asyryjski Sennacheryb, jednak poniósł klęskę dzięki modlitwie Ezechiasza i wsparciu Jahwe.

Po rządach Ezechiasza rządy objął jego syn, Manasses. Jednak rządy Manassesa nie były już tak dobre jak ojca. Wznosił nawet ołtarze Baalowi. Księga informuje jednakże o jego nawróceniu. Po nim rządził Amon, który:

Czynił on to, co jest złe w oczach Pańskich, tak jak ojciec jego Manasses. Amon składał ofiary wszystkim bożkom, które kazał sporządzić jego ojciec Manasses, i służył im. Ale się nie upokorzył wobec Pana, jak się upokorzył jego ojciec Manasses, wręcz przeciwnie, zwiększył jeszcze winę. (2Krn 33, 22-23)

W takiej sytuacji królestwo południowe potrzebuje reform i odrodzenia religijnego. Następuje ono za czasów następcy Amona, Jozjasza. Dochodzi wówczas do odnalezienia księgi Prawa Pańskiego, przestrzegania Prawa, odnowienia przymierza. Jozjasz zginął w walce z faraonem.

Za panowania następców Jozjasza królestwo Judy zostało najechane przez oddziały babilońskie na czele z królem Nabuchodonozorem. Panowanie Sedecjasza

Polecamy również:

 • Księga Rodzaju - streszczenie

  Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami. Więcej »

 • Księga Wyjścia - streszczenie

  Księga Wyjścia rozpoczyna się opisem początków niewolnictwa Izraelitów w Egipcie. Po śmierci Józefa i faraona, który go faworyzował, Żydzi są traktowani jako uciążliwi osadnicy. Więcej »

 • Księga Kapłańska

  Księga Kapłańska wchodzi w skład Starego Testamentu. Jest nazywana również 3. Księgą Mojżeszową i należy do Pięcioksięgu. Więcej »

 • Księga Liczb

  Księga Liczb to czwarta Księga Mojżeszowa wchodząca w skład Pięcioksięgu (czyli Tory - Świętej Księgi judaizmu). Hebrajski tytuł księgi to BeMidbar czyli Na pustyni. Więcej »

 • Księga Powtórzonego Prawa

  Księga Powtórzonego Prawa (łac. Deuteronomium) to 5. Księga Mojżeszowa w Biblii Hebrajskiej, jak i piąta księga w kanonie Starego Testamentu. Jej autorstwo jest przypisywane Mojżeszowi. Więcej »

Komentarze (0)
2 + 1 =