Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.
ZAMKNIJ X

Jerzy Szaniawski, Profesor Tutka (opowiadania) – streszczenie

Ostatnio komentowane
czemu mi znowu jg gre intuje
nigga • 2019-10-20 18:45:52
mało
Wiktoria • 2019-10-20 14:55:43
.
. • 2019-10-20 14:52:40
łatwe bardzo
adolf • 2019-10-20 16:37:00
xDDDDDDDDDDDD
xDDDDDDDDDDDDD • 2019-10-19 07:58:53
Autor:
Drukuj
Drukuj
Rozmiar
AAA

Przeczucie Profesora Tutki

Widzimy grupę znajomych, którzy rozprawiają o snach i przeczuciach. Niektórzy twierdza, że coś takiego jak intuicja nie istnieje, a drudzy, że należy w nią wierzyć i podążać za jej głosem. Jeden z sędziów opowiada historie jak to planował wybrać się w podróż nocnym pociągiem, jednak w ostatniej chwili zrezygnował i dobrze zrobił, bo pociąg się wykoleił. Profesor Tutka zaczął wówczas opowiadać własną historię. Dotyczyła ona podróży samolotem oraz statkiem, którym miał przepłynąć Adriatyk. Coś podpowiadało mu, że nie powinien wybierać się na ten wyjazd, jednak profesor postanowił zignorować przeczucie. Miejscowość docelowa, okazała się bardzo urokliwym miejscem, jednak podczas zakupów pamiątek bohater zorientował się, że go okradziono. Nie miał pieniędzy, ale również dokumentów o biletów na statek. Gdy wrócił do hotelu okazało się, że po prostu zapomniał tego wszystkiego zabrać z pokoju. W ten sposób Tutka wytłumaczył towarzyszom na czym polegała słuszność przeczucia – podpowiadało, że wydarzy się katastrofa i tak się stało, tyle tylko, że profesor wyszedł z niej cało.

 

Melonik Profesora Tutki

Jeden z obecnych mecenasów opowiadał o swoim drogim garniturze,

Polecamy również:

 • Małgorzata Piekarska – biografia, książki

  Pisarka urodziła się 24 lipca 1967 roku w Warszawie. Jest również dziennikarką prasową i telewizyjną. Debiutowała w 1986 roku kiedy w czasopiśmie „Okolice” opublikowała swoje opowiadania. W Telewizji Polskiej natomiast emitowane były jej reportaże. Więcej »

 • Halina Rudnicka – biografia, książki

  Halina Rudnicka, a właściwie Halina Hausman to polska pisarka i publicystka o pochodzeniu żydowskim. Była również autorką wieli podręczników dla dzieci i młodzieży. Urodziła się w Mławie 12 października 1909 roku. Więcej »

 • Małgorzata Strzałkowska – biografia, książki

  Autorka urodziła się 18 stycznia 1955 roku w Warszawie. To polska pisarka i ilustratorka książek dla dzieci. W Warszawie ukończyła edukację podstawową, a następnie rozpoczęła studia bibliotekoznawcze w Łodzi. Więcej »

 • Artur Oppman – biografia, książki

  Artur Oppman urodził się 14 sierpnia 1867 roku w Warszawie. Jest przedstawicielem poezji młodopolskiej, publicystą,  a także redaktorem. Pisarz pochodził z mieszczańskiej rodziny niemieckiej, która do Polski przybyła w 1807 roku. Więcej »

 • Siergiej Michałkow – biografia, książki

  Michałkow urodził się w Moskwie 13 marca 1913 roku. Był rosyjskim poetą i bajkopisarzem o pochodzeniu ziemiańskim. Twórca napisał wiele książek dla dzieci i młodzieży, ale jest również autorem słów do hymnu Rosji oraz Związku Radzieckiego. Więcej »

Komentarze (0)
5 + 1 =